Gizli Anroid Kodları – Her Telefonda Çalışan Kodlar

Andorid telefonunuzda saklı gizli kodlar olduğunu biliyor musunuz? Bu kodlar sayesinde telefonunuzda bir çok şeyi öğrenebilirsiniz.

1598
0

Android telefonlarınızın gizli kodlarının olduğunu biliyor muydunuz? Gizli Anroid Kodları sayesinde telefonunuzda bulamayacağınız veya çok zor bulabileceğiniz bilgileri kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Bu özellikleri kullanabilmeniz için, telefonunuzun arama kısmına girip verilen kodları yazmanız yeterli. Bazı kodlar siz yazdıktan sonra direkt olarak çalışacak, bazılarını ise tuşladıktan sonra arama tuşuna basmanız gerekecek.

 

Genel Telefon Testi *#0*#

Telefonunuzun genel ayarlarını test etmek için kullanabileceğiniz bir kod.

Ekran dokunmatiği, üç ana rengin (kırmızı, yeşil, mavi) ekranda doğru bir renk tonu ile gösterilip gösterilmediği, telefonun hoparlörünün, titreşim devresinin, ekran sensörünün, dokunmatiğinin, bilgilendirme ledinin çalışıp çalışmadığı gibi bir çok testi gerçekleştirebilirsiniz.

Gizli Anroid Kodları

 

Hızlı Test *#7353#

Sadece Samsung marka Android telefonlarda kullanabileceğiz bu kod ile, telefonunuzun önemli bazı ayarlarını hızlı bir biçimde kontrol edebilirsiniz.

Gizli Anroid Kodları

 

Telefonun IMEI Kodu *#06#

Telefonunuzun IMEI (International Mobile Equipment Identity – Uluslararası Mobil Cihaz Kodu) kodunu sorgulama için kullanabileceğiniz kod. Aynı zamanda desteklenen bazı telefonlarda, cihazınızın seri numarasını da bu kod yardımı ile öğrenebilirsiniz.

Gizli Anroid Kodları

 

Yönlendirme Durumu *#61#

Telefonunuzun arama ve mesaj yönlendirme ayarlarını kontrol edebilmek için *#61# kodunu tuşladıktan sonra çağrı tuşuna basmanız yeterli.

 

Batarya Durumu *#0228#

Telefonunuzun güncel pil durumunu kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir kod.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here