Cep Telefonu İnternet’ini Bilgisayara Bağlamak – USB İle

Mobil İnternet bağlantınızı bilgisayarınızdan kullanmak mı istiyorsunuz? USB kablosu ile işlemin nasıl birkaç saniyede yapılacağını anlattık.

İnternetsiz kalmak insanı bazen zor durumda bırakabiliyor. İş için veya başka sebeplerden bilgisayarınızdan İnternet’e bağlanmak istiyorsunuz ancak bilgisayarınızı İnternet’e bağlayabileceğiniz İnternet bağlantısı bulamıyorsunuz

Bu gibi durumlarda en kullanışlı yöntem; cep telefonunuzda veya tabletinizde kullandığınız mobil İnternet paketini, geçici olarak bilgisayarınız ile paylaştırmak olabilir.

Aslında bu işin en kolay yöntemi cep telefonunu bir modem gibi gösterip bilgisayarınızdan mobil İnternet’e bağlantı kurabilirsiniz. Ancak maalesef Wi-Fi sinyallerinde kullanılan faklı sinyal algoritmalarından ötürü kablosuz bağlantı kurma işlemi yüzde yüz doğru olarak çalışmıyor.

O nedenle bu yazımızda USB kablo ile Cep Telefonu İnternet’ini Bilgisayara Bağlamak nasıl yapılır resimli anlatımlar eşliğinde size göstermek istedik.

Bilgilendirme : İlgili anlatım Android 7.0 yüklü Samsung Note 5 test cihazımızda yapılmıştır. Farklı Anroid sürümü yüklü cihazlarda menü isimleri farklılık gösterse de, temel kısımlar benzerdir.

 

Cep Telefonu İnternet’ini Bilgisayara Bağlamak

1. Telefonumuzun mobil İnternet’ini ve tuş kilidini açık duruma getirip, USB kablosunu kullanarak bağlantı kuracağımız bilgisayara bağlıyoruz.

 

2. Telefonumuzun Home tuşuna basarak, ana menü ekranından Ayarlar kısmına giriyoruz.

Cep Telefonu İnternet'ini Bilgisayara Bağlamak

 

3. Gelen kısımdan, Bağlantılar yazan ögeye giriyoruz.

Cep Telefonu İnternet'ini Bilgisayara Bağlamak

 

4. Mobil erişim noktası ve İnternet paylaşımı kısmına giriyoruz.

Cep Telefonu İnternet'ini Bilgisayara Bağlamak

 

5. USB bağlanıyor kısmı gördüğünüz gibi pasif durumda.

 

6. USB ile mobil İnterneti paylaştırmak için, ilgili kısmı açık duruma getiriyoruz. Görebildiğiniz gibi telefonumuzun üst kısmında bağlantı simgesi geldi.

 

7. Bir süre bekledikten sonra bilgisayarınız cep telefonu mobil İnternet bağlantısını algılayacak ve İnternet bağlantısı otomatik olarak oluşturulacak.

Bu süre, yapmış olduğumuz testlerde yaklaşık olarak 3 dakika civarı sürdü.


 


20 YORUMLAR

  1. Abi baska bi pc ye bagladigimd goruyordu tableti ama benim pcmde gormuyor tableti normal dosya aktarma icin goruyoda usb baglaniyor yaptimmi gormuyo tablettwn baglandi gozukuyo pcde net yok ben aylardir telefonumdan baglaniyodum zaten tel bozulunca tabletten deniyim dedim olmuyo yardmi olrmsn

  2. 2006 yılında almış olduğum bi bilgisayar zamanında hep kablolu kullandık yanj kablosuz özelliği yok usb bağlıyorum bişey de çıkmıyo hiç bi türlü internete bağlayamaz miyim bilgisayarı amacım telefondaki interneti bilgisayara bağlamak bluetooth falan da telden indirip yükledim ama olmadı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here