Whatsapp Durum indirme Nasıl Yapılır?

whatsapp-durum-indir

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza mesajlaşma uygulaması olan whatsapp durum indirme nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

Whatsapp Durum indir

Günümüzde iletişim kurmak için en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Whatsapp, dünyadaki en popüler uygulamalar arasında yer alır. Bu denli popüler olan uygulama aynı zamanda sunmuş olduğu özellikleriyle de birçok kişinin beğenisini kazanmaktadır. Kullanım kolaylığı olan ve ücretsiz olan bu uygulama çok fazla tercih edilir ve herkes tarafından kullanımı sağlanabilir. Günden güne yaygınlaşan bir uygulama olması, insanlar tarafından özelliklerinin araştırılmasını sağlar. Whatsapp durum video indirme ya da durum indirme gibi işlemlerde, birçok kişinin merak ettiği konular arsında yer alır.

Her Telefondan  Durum İndirme Yapılabilir Mi?

Whatsapp durum indir gibi özellikleri de içerisinde barındıran bir uygulamadır. Whatsapp durumları, bu uygulamayı kullanan kişilerin karakteri hakkında bilgi sahibi olunmasında da çok yardımcı olur. Duygu durumuna göre paylaşım imkanı olan uygulama, aile üyelerinin, arkadaşlarınızın ya da sevdiklerinizin sizin hakkınızda bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Anlık durumlar o anda neler hissettiğinizi ya da yaptığınızı açığa çıkarıyor.

iPhone Whatsapp durum indirme ise tıpkı android telefonlarda olduğu gibi Whatsapp’tan durum indirme imkanı sunuyor. Bu özellik son sürümde yer alıyor ve kullanıcıların keyifli anlar yaşamasını sağlıyor. 24 saat geçerli olan durumlar, fotoğraf, video ya da gif şeklinde de paylaşılabiliyor.

WP Durum İndirme Nasıl Yapılır?

Kısaca wp durum indirme olarak da bilinen bu özellik ne şekilde indirilebilir.

Sırasıyla şu şekilde yapılabilir;

  • Android işletim sistemine sahip olan telefona Google Play’den Story Saver For Whatsapp telefona indirilir.
  • Uygulama indirildikten sonra telefona kurulmalıdır.
  • İstenilen kişinin profiline gidilir ve alt kısımda bulunan yeşil indirme alanına basılmalıdır.
  • Böylece istenilen durum, fotoğraf, video ya da gif olarak telefona kaydedilebilir. Bu özellik sayesinde 24 saat sonra kaybolacak olan durumun sürekli görünmesini sağlayabilirsiniz.

iPhonelarda Whatsapp Durum indirme İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Androidde birinci yöntem olarak Story Saaver For Whatsapp kullanılabilirken Whatsapp durum indirme ios için aynı uygulama geçerli değildir. iPhonelarda Whatsapp durum indir yöntemi için farklı bir yol izlenmelidir. Sırasıyla takip edildiği takdirde Whatsapp durum indirici aktif hale getirilebilir ve iPhone’un hafızasına kaydedilebilmektedir. Öncelikle Whatsapp Rocket uygulaması bilgisayara indirilmelidir.

Daha sonra Whatsapp durum indirme programı açılmalıdır. İos Devices kısmından telefon modeli seçilerek program taramasının bitirilmesi beklenir. Tarama bittikten sonra Whatsapp yazışmaları açılır ve buradan istenilen kişinin Whatsapp durumuna gidilerek fotoğraf ve videolar incelenebilir. Whatsapp hikaye indirme işlemi için son olarak, sağ altta yer alan Export Attachment kısmına tıklanmalıdır. Buradan indirmeler yapılabilir.

Whatsapp Video indirme İşlemleri Nasıl Yapılmalıdır?

Çok beğendiğiniz ve arkadaşınızın durumunda gördüğünüz videoyu kaydetmek istediğiniz durumlara şahit olmuşsunuzdur. Bu tarz durumlar için geliştirilen Whatsapp durumdan video indirme özelliği sayesinde istenilen video telefon belleğine kaydedilebilir. Tıpkı Whatsapp durum kaydetme işlemlerinde olduğu gibi, beğenilen videonun bulunduğu profile gelinir ve profilin alt kısmındaki yeşil bölümden indirme gerçekleştirilerek videolar telefona kaydedilebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz