Ana sayfa İpucu Program İncelemesi En İyi ve En Hızlı İnternet Tarayıcılar

En İyi ve En Hızlı İnternet Tarayıcılar

0
En İyi ve En Hızlı İnternet Tarayıcılar

Çeşitli yazılım firmaları tarafından, bilgisayar kullanıcıların beğenisine sunulmuş 50 ye yakın İnternet Tarayıcısı olduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazımızda en çok kullanılan ve kullanıcıları tarafından en çok sevilen En İyi ve En Hızlı İnternet Tarayıcılardan bahsedeceğiz


1. Google Chrome

Bir çok özelliği kullanıcılara sunarak listenin en başında olmayı hak eden Google’ın yetenekli tarayıcısı Chrome ile başlayalım. 2008 yılında indirmeye hazır hale gelen Google Chrome, basit arayüzü sayesinde minimal sistem belleği ile çalışıyor.

Chrome aynı zamanda Mart 2012 den bu yana Dünya’nın en çok kullanılan İnternet tarayıcısı olma özelliğini taşıyor. Peki neden insanlar Chrome’u bu kadar kullanıyor?

Aslına bakılırsa bunun en büyük nedeni olarak; İnternetin kralı olan Google’ın Chrome’a her geçen gün yeni özellikler entegre etmesini. Onlarca eklenti desteği ile size büyüleyici sörf imkanı sunma gayretindeki Chrome, en beğenilen tarayıcı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

eniyiprogramlar_browser_1

Download

 

2. Mozilla Firefox

“Dünyanın en çok kullanılan İnternet Tarayıcısı” ünvanını, 3 yıl önce Chrome’a kaptıran Firefox, kararlı güvenlik özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Zengin eklenti çeşitliliği ile işlerinizi kolaylaştırmayı kendine görev edinen yazılımı rakiplerinden ayıran en büyük özelliklerin başında çökme engelleyicisi  geliyor.

Örneğin; Flash Player yada Quick Time üzerinde video izliyorsunuz ve program hata verdi. Bu durumda Firefox kapanmaz, hata veren uygulamayı durdurur, böylelikle işinize kaldığınız yerden devam etme şansınız olur.

eniyiprogramlar_browser_2

Download

 

3. Safari

Uzun zamandır MAC işletim sistemlerine sahip cihazlarda kullanılan, son birkaç yıldır ise Windows kullanıcılarının beğenisine sunulan, Apple denince akla gelen ilk programlardan biri olan Safari kendine has kullanım özellikleri ile size en iyi İnternet kullanım deneyimini vermeyi hedefliyor.

İnternet Tarayıcısı (Browser) programları arasında taklit eden değil takip edilen program olmasının nedenleri arasında; ilk çoklu sekme özelliği, ilk çevrimdışı site geçmişini saklama özelliği gibi özel ve kullanışlı detaylar sıralanabilir.

Ayrıca Nitro JavaScript özelliği, yeni nesil İnternet sitelerinde kusursuz ve hızlı sörf imkanı yaşatıyor.

eniyiprogramlar_browser_3

Download

 

4. Opera

Tıpkı rakipleri gibi hemen her platform ve işletim sistemi üzerinde çalışabilen Opera ile devam edelim.

Profesyonel derecede dahili bir e-mail programını içinde barındıran İnternet tarayıcısı, bu özelliğinin yanında, Bittorent iştemcisini de dahili olarak kullanıcılarına armağan etmekte.

Bu sayede herhangi bir özel yazılıma ihtiyaç duymadan torrent dosyalarını Opera ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Opera VPN Nasıl Kullanılır?

eniyiprogramlar_browser_4

Download

 

5. Maxthon

Çerçevesiz görünümü ile size light bir program kullanıyormuş hissi yaşatan, bulut tabanlı Browser ile tanışın.

Diğer tarayıcılardan farkı ise; tamamen özelleştirilebilir bir yapıya sahip olması ve üst düzey İnternet kullanımı hissi sunmasıdır. Örneğin, birden çok sekmede çalışıyorsunuz ve bir sekmedeki videonun sesini kısmak istiyorsunuz (tamamen kapatmak değil), Maxthon ile bu işlemi çok kolay yapabilirsiniz.

Buna benzer hiç aklınıza gelmeyecek bir çok güzel özelliği keşfettikçe, Maxthonéa bolca teşekkür etmeniz muhtemel.

En İyi ve En Hızlı İnternet Tarayıcılar

Download

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here