instagram E Posta Değiştirme Nasıl Yapılır?

instagram-E-Posta-Değiştirme

Bu makalemizde en çok kullanılan uygulama olan instagram e posta değiştirme nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağız.

İnstagram E Posta Değiştirme

İnstagram kullanıcıları, hesaplarını açtıkları esnada kullandıkları e-posta adresinden zaman zaman memnun kalmayabiliyor ya da güncel bir e-posta aldıklarında bu adresi değiştirmek isteyebiliyorlar. Bu sebeple de birçok Instagram kullanıcısı, e-posta adreslerinin nasıl değiştirileceğine dair araştırma yapıyor. Buna rağmen instagram mail adresi değiştirme zor bir işlem değil.

Instagram E-posta Adresi Değiştirme Sebepleri

Instagram hesabınızı kullanıma açtığınız günden bu yana, belki de onu yaşatmak ve takipçilerinizi artırmak amacı ile sürekli paylaşım yapıyorsunuz. Bir sebepten ötürü instagram e mail adresi değiştirme, gözünüzü korkutuyor olabilir. Ancak, korkmayın. Bu işlemi gerçekleştirmek ne zor ne de tehlikeli.

İnternet dünyası birbirinden farklı milyarlarca insanı bir araya getiren ve özellikle de Instagram gibi sosyal medya kanalları ile aralarında köprü kurulmasını sağlayan, önemli bir sanal havuz. Bu sanal havuz içerisinde dolaşan herkes legal işler peşinde olmadığı gibi zaman zaman bir başkasına sorun da yaşatabiliyor.

Örnek vermek gerekirse, hesabınızı çalmaya çalışanlar, e-postanıza tehdit oluşturanlar, sizinle sürekli irtibat kurmak isteyenler, Instagram hesabınızı almakla tehdit edenler, bir başkasının sizin e-posta adresinizle giriş yapmaya kalkması, şüpheli işlem ya da en başında da belirttiğimiz üzere kişisel bir sebepten instagram e posta değiştirme işlemi gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Belki de Instagram hesabını bir başkasından satın aldınız. Tüm bu değişen sebepler doğrultusunda e-posta adresini değiştirmek ve kendinizi güvende hissetmek için bir çare var. Üstelik oldukça kolaydır.

Instagram’da E-posta Nasıl Değiştirilir?

Instagram’da e-posta adresinizi değiştirmek, sadece birkaç dakikalık vaktinizi alacak ufak bir işlem. Birbirini takip eden birkaç adımı izleyerek, bu işlemi sorunsuzca halledebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için www.instagram.com adresini ziyaret edebilir ya da cep telefonunuzdan Instagram uygulamasını kullanabilirsiniz.

Instagram’da şifre değişikliği için;

  1. Instagram profilinize gidin.
  2. Profilinizde yer alan ‘Profili Düzenle’ seçeneğini tıklayın.
  3. Profil Bilgileri sekmesinin hemen altında, E-Posta Adresi yazan satırı bulun.
  4. Burada yer alan eski e-posta adresini tıklayın.
  5. Karşınıza çıkacak olan E-Postayı Değiştir seçeneği için, yeni E-Posta adresinizi yazın.
  6. Onaylayın.

İşte bu kadar basittir. Bu işlemi takip eden birkaç saniye içerisinde, yeni e-posta adresiniz ile giriş sağlayabilir ve Instagram hesabınızı artık bu e-posta üzerinden kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz