En Güzel Sevgiliye Lakaplar

1411
0
Sevgiliye-Lakap

Türk dil kurumunda yer alan bilgi ışığında lakap bir kişi veya aileye belli başlı özelliğinden dolayı takılan ikinci bir ad demek oluyor. Lakap çoğunlukla belirgin özellik taşıyan karakter ve kişilik özelliği ile alakalı takılır. Hele konu aşk ve sevgi olunca o süreçte sevgiliye güzel lakaplar peş peşe gelir.

Her Dilde Aynı

Farklı ırk ve diller olsa da dünyada duygunun şekli aynıdır, ve bu duygu dahilinde sevgiliye takılacak lakaplar çok anlam ifade eder. Farsça, Almanca, Arapça, ingilizce sevgiliye lakap hep güzel şeylerle eşleştirilir. Bu lakaplar tatlı çeşitleri, meyve çeşitleri, kutsal aidiyetler, sevimli ve güzel canlılar ve çiçekler üzerine olur. Gözümün gönlümün sultanı lakabı sevgiliye söylenecek lakap çeşitleri arasında her dilde mevcuttur.

Kadın ve Erkeğe Lakap

Sevgiliye takılacak lakapların cinsiyeti yoktur sevdası da, aşkı da, arzusu da, ihtiyacı da, lakabı da cinsiyetsizdir. Her iki cinse aynı sevgi lakaplarını kullanmak mümkündür. Takılan bu lakaplar erkek sevgiliye lakap olarak kullanıldığı gibi kadın sevgiliye de aynı anlamda kullanılır. Duyguları artırmak, mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlamak sevgiliye romantik lakaplar takmaktan geçer.

Aşkı sevgiyi beslemek için sevgiliye lakap takmak önemli bir teferruattır. Her sevginin ömrünü uzatmak ve taze tutmak için bu lakapları dilden düşürmemek gerekir. Önceki toplumlarda sevgiliye lakap erkek cinsi tarafından çok nadir kullanılsa da günümüzde erkekler sevgiliye lakap kullanmayı daha çok benimsemiş ve kullanmaktadır.

Romantizm İksiri

Duyguları harekete geçirmek için sevgiliye lakaplı sözler ile hitap etmek gerekir. Bu şekilde sevgililer kendilerini daha anlamlı olarak, vazgeçilmez olarak görür. İlişkiyi sürdürmek ve daimi kılmak için hava ve su gibi temel bedensel ihtiyaçlar yanında ruhun beslenmesi için güzel içerikli lakaplara ihtiyaç vardır.

Planlı veya plansız gönülden dile dökülen sözcüklerin çoğu lakap şeklinde sevdiğine aktarılır. Sevginin tadı lezzeti lakaplar ile daha bir anlamlı hale gelir. Sevgilerinizde lakapları eksik etmeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here