Instagram Şifre Değiştirme (Bilgisayar ve Telefonda)

Instagram şifrenizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Dilerseniz cep telefonundan dilerseniz bilgisayardan saniyeler içinde Instagram şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Kullandığımız sosyal ağlarda güvenlik önemli bir ayrıntı. Özellikle maillerde basit şifre kullanmak çok önemli sorunlara davetiye çıkarabiliyor. Tıpkı mailler gibi kullandığımız sosyal ağlarda da güçlü bir şifre kullanmak zorundayız.

Bu yazımızda sizlere Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’da şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

Anlatımımızdan faydalanarak; Instagram şifrenizi dilerseniz bilgisayarda dilerseniz cep telefonunuzdan kolay ve hızlı bir biçimde değiştirebilirsiniz.

Bilgilendirme : Mutlaka en az 12 karakterli harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Bilgisayarda Instagram Şifre Değiştirme

1. İlk olarak Instagram sayfasını açıp, kullanıcı bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz. Sonrasında karşımıza gelen ana menüden, hesabımızın resmine tıklayarak Profil sayfamıza giriş yapıyoruz.

Instagram Şifre Değiştirme

 

2. Profil sayfamızda yer alan çark şeklindeki simgeye tıklıyoruz.

Bilgisayarda Instagram Şifre Değiştirme

 

3. Açılan Pop-up menüsünden Şifreyi Değiştir yazan kısma tıklıyoruz.

Bilgisayarda Instagram Şifre Değiştirme

 

4. Yeni gelen sayfada yer alan Eski Şifre ile belirlenen kısma mevcut şifremizi girip, alt kısımda yer alan Yeni Şifre kısımlarına yeni kullanacağımız Instagram şifresini belirliyoruz. Instagram şifre değiştirme işlemini sonlandırmak için Şifreyi Değiştir yazan butona tıklıyoruz.

Bilgisayarda Instagram Şifre Değiştirme

 

Telefonda Instagram Şifre Değiştirme

1. Telefonumuzda yer alan Instagram uygulamasını açıp, Instagram şifresini değiştirmek istediğimiz hesaba giriş yapıyoruz. Ekranın sağ üst kısmında yer alan alt alta üç nokta simgesine dokunuyoruz.

Telefonda Instagram Şifre Değiştirme

 

2. Açılan kısımdan Şifreyi Değiştir bölümüne dokunuyoruz

Telefonda Instagram Şifre Değiştirme

 

3. Açılan kısımdan, Mevcut ile belirlenen alana mevcut Instagram şifremizi giriyoruz. Yeni ile gösterilen kısıma ise yeni kullanacağımız Instagram şifresini girip doğrulama işlemini gerçekleştiriyoruz.

Instagram şifre değiştirme işlemini sonlandırma için ekranın sağ üst kısmında yer alan OK simgesine dokunup işlemi bitiriyoruz.

Telefonda Instagram Şifre Değiştirme

Not : Anlatımda yer alan Instagram hesabımızı takip etmek için tıklayınız.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz