Twitter Şifre Değiştirme (Bilgisayar ve Telefonda)

Twitter şifrenizi değiştirmek mi istiyorsunuz? Dilerseniz cep telefonundan dilerseniz bilgisayardan saniyeler içinde Twitter şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Kullandığımız sosyal ağlarda güvenlik önemli bir ayrıntı. Özellikle maillerde basit şifre kullanmak çok önemli sorunlara davetiye çıkarabiliyor. Tıpkı mailler gibi kullandığımız sosyal ağlarda da güçlü bir şifre kullanmak zorundayız.

Bu yazımızda sizlere Dünya’nın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Twitter’da şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

Anlatımımızdan faydalanarak; Twitter şifrenizi dilerseniz bilgisayarda dilerseniz cep telefonunuzdan kolay ve hızlı bir biçimde değiştirebilirsiniz.

Bilgilendirme : Mutlaka en az 12 karakterli harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Örneğimizde hızlı bir işlem yapmak için zayıf bir şifre belirledik, siz ona takılmayın 🙂

 

Bilgisayarda Twitter Şifresi Değiştirme

1. İlk olarak https://twitter.com adresine girip, şifresini değiştirmek istediğimiz hesap ile oturum açıyoruz. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Profil resmimizin olduğu alan tıklayıp Ayarlar ve gizlilik kısmına tıklıyoruz.

Twitter Şifre Değiştirme

 

2. Sol kısımda hesap ayrıntılarımızın olduğu kısmın altında yer alan Şifre kısmına tıklıyoruz.

Twitter Şifre Değiştirme

 

3. Açılan sayfadan, önce mevcut Twitter şifremizi ardından yeni kullanacağımız Twitter şifresini belirleyip Değişiklikleri kaydet butonuna tıklıyoruz.

Twitter Şifre Değiştirme

4. Şifremizin başarılı bir biçimde değiştirildiğine dair bir uyarı gelecektir.

Twitter Şifre Değiştirme

 

Cep Telefonunda Twitter Şifre Değiştirme

1. Twitter uygulamasını açıp, şifresini değiştirmek istediğimiz hesaba giriş yapıyoruz. Profil resminin üstüne dokunup Ayarlar ve gizlilik kısmına giriyoruz.

anroid Twitter Şifre Değiştirme

 

2. Gelen kısımdan Gizlilik ve güvenlik yazan yere dokunuyoruz.

anroid Twitter Şifre Değiştirme

 

3. Giriş ve güvenlik kısmının altında yer Şifre seçeneğine dokunuyoruz.

cep telefonu Twitter Şifre Değiştirme

 

4. Açılan Şifreni değiştir kısmından; önce şuan kullandığımız şifreyi ardında da yeni belirleyeceğimiz Twitter şifresini girip ŞİFRENİ DEĞİŞTİR butonuna dokunuyoruz.

Twitter Şifre Değiştirme

Böylelikle cep telefonundan Twitter şifremizi değiştirmiş olduk.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz