MightyText Nedir? Nasıl Kullanılır? – Bilgisayardan SMS

MightyText avantajları nelerdir? MightyText kullanarak neler yapılabilir? MightyText kurulumu nasıl yapılır? Hepsi bu yazımızda.

MightyText-kapak

WhatsApp piyasaya çıkıp, telefonlarımıza yüklediğimizden bu yana SMS ile mesajlaşmayı nadiren kullanıyoruz. Ancak iş icabı müşterisine mesaj gönderenler için SMS kullanmaktan başka bir yol yok.

Peki SMS mesajlarınızı küçücük cep telefonu klavyesi ile değil de, daha kolay ve hızlı mesaj yazabileceğiniz bilgisayar klavyesi ile yazmak istemez miydiniz?

Bu hem size zaman kazandırır hem daha düzenli çalışmanıza imkan tanır.


Bilgisayardan SMS göndermek nasıl olur?

Android telefonlar için, hızlı ve sorunsuz çalışan 2 uygulama alternatifiniz var.

  • Birincisi; daha önce detaylı olarak incelediğimiz AirDroid yardımı ile bilgisayarınızdan kolayca SMS gönderebilirsiniz. AirDroid programının incelemesinden nasıl SMS gönderebileceğinize bakabilirsiniz.
  • İkincisi; bilgisayardan SMS gönderme işinde uzamanlaşmış bir yazılım olan MightyText ile bilgisayarınızdan SMS gönderebilirsiniz. Cep telefonunuzun yanında olmasına bile gerek yoktur.

MightyText Nedir?

MightyText ile yapabileceklerinizden biraz bahsetmek gerekirse;

  • Bilgisayarınızdan SMS gönderebilir, silebilir ve okuyabilirsiniz
  • Telefonunuzdaki video ve resimlere ulaşabilir, dilerseniz telefonuna kablosuz olarak resim ve video yükleyebilirsiniz.
  • “Phone” menüsünden, çevirdiğiniz numarayı bilgisayar üzerinden arayabilirsiniz
  • Telefonunuzu kaybetmişseniz “Ring My Phone” ile telefonuzda alarm çaldırırark telefonunuzu bulabilirsiniz.
  • Telefonunuza dosya gönderebilirsiniz.
  • Telefonunuzda ki uygulamalara ulaşabilir, dilerseniz uygulamaları silebilirsiniz.
  • Rehbere ulaşabilir, rehberdeki kişilere SMS gönderip arayabilirsiniz.

 

MightyText Nasıl Kullanılır?

1. Öncelikle yapılması gereken, programı Android telefonunuza kurmak.

Programı Google Play üzerinden buradan indirebilirsiniz

 

2. Uygulamayı Android cep telefonumuza indirip kurduktan sonra, uygulamayı cep telefonumuzda açıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Bu ekranda, telefonunuzda kayıtlı olan Google hesabınızı yada dilerseniz farklı bir Google Hesabını seçebilirsiniz. Seçilecek bu hesap sayesinde, bilgisayarımızdan giriş yapabileceğiz. Seçim işlemini yaptıktan sonra, “Complate Setup” a dokunuyoruz.

android_mightytext_1

 

3. E-Mail seçme ekranını geçtikten sonra, bilgisayar ile android telefonunuz arasında bağlantı kurabilmeniz için mightytext.net/app adresini açmanızı söyleyen bir uyarı göreceksiniz.

android_mightytext_1b

4. Bağlantı kurmak istediğimiz bilgisayardan (Windows, Mac, Linux), herhangi bir Browser (Mozilla, IE, Safari, Google Chrome, Opera) ile mightytext.net/app adresini giriş yapıyoruz.

Link bizi Google giriş sayfasına yönlendiriyor. Programın ilk açılış ekranında biraz önce seçtiğimiz Google hesabımızı ve şifresini girip “Oturum Aç” butonuna tıklıyoruz.

android_mightytext_3

 

5. Giriş yaptıktan sonra, programa onay vermek için aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşıyoruz. “İzin ver” butonuna tıklıyoruz.

android_mightytext_4

6. Şimdi telefonunuza bakarsanız, girişin başarılı olduğuna dair “Success!” mesajını görebilirsiniz.

Bilgisayarımızda ekran arayüzü ise bu şekilde.

android_mightytext_5

7. Arayüzün sol üst köşesinde bulunan “New Message” butonuna tıklayarak, bilgisayarımızdan mesaj yazmaya başlayabiliriz.

android_mightytext_6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz