Ana sayfa İpucu Sosyal Medya Pinterest İşletme Hesabı Oluşturma

Pinterest İşletme Hesabı Oluşturma

0
Pinterest İşletme Hesabı Oluşturma

Pinterest son yıllarda kullanımı oldukça artan bir sosyal medya platformu. Görsel paylaşımların yapıldığı, kullanıcılarının büyük bir kısmı kadın kullanıcılardan oluşan Pinterest şu an Dünya’da en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları içerisinde sekizinci sırada yer alıyor.

İLGİLİ İÇERİK : En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları (2019)

Yeni bir Pinterest hesabı oluşturduğunuzda, hesabınız otomatik olarak bireysel bir hesap olarak açılıyor. Ancak bazı nedenlerden ötürü Pinterest hesabınızı işletme hesabı olarak değiştirmek isteyebilirsiniz.

Peki Pinterest hesabınızı neden bir işletme hesabına çevirmek isteyesiniz ki?

Bunun bir çok nedeni olsa da, başlıca bir kaç nedenini sizler için sıralayalım;

  • İşletme hesabına sahip bir Pinterest hesabı ile reklam verebilir böylece çok daha fazla kişinin hesabınızı takip etmenizi sağlayabilirsiniz
  • Pinterest hesabınızın etkileşim istatistiğini görmek isteyebilirsiniz. Standart bireysel hesaplardan olmayan ancak işletme hesaplarının sahip olduğu bu özellik sayesinde; Analytics (Analitikler) menüsünü kullanarak hesabınızın ne kadarlık bir etkileşim aldığını izleyebilirsiniz.

Bireysel Pinterest hesabınızı nasıl bir İşletme (Business) hesabına dönüştürebileceğinize gelin yakından bakalım.


Kişisel Pinterest Hesabını İşletme Hesabına Çevirme

İşleme başlamak için aşağıdaki linke tıklıyoruz. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Kaydol butonuna tıklıyoruz.

BAĞLANTI : Pinterest Business

Eğer bir Pinterest hesabınız var ve Pinterest’e giriş yapmışsanız mevcut hesabınız ile devam edebilirsiniz. Böylelikle giriş yaptığınız hesap işlem sonucunda bir Pinterest Business hesabına evrilmiş olacak.

Eğer Pinterest üzerinden yeni bir işletme hesabı açmak isterseniz, varsayılan olarak normal bir Pinterest üyelik açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bizim mevcut bir hesabımız olduğu için Devam Et butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

İşletme profilinize bir ad verin kısmına işletme adımızı yazıyor, Bize işletmeniz hakkında bilgi verin kısmından ise işletmemizin sektörünü işaretleyip İleri butonuna tıklıyoruz.

 

İşletmemizin İnternet sitesi adresini yazıp İleri butonuna tıklıyoruz.

 

Bu adımda dilersek İşletmemizin Instagram, Youtube ve Etsy hesaplarına giriş yaparak ilgili sosyal medya hesaplarını Pinterest işletme hesabına bağlayabilirsiniz. İleri butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

 

Sonraki adımda bizden Pinterest’e reklam vermek isteyip istemediğimizi soruyor. Dilediğiniz şıkkı işaretleyip işleme devam edebilirsiniz.

 

Mevcut hesabınız ile giriş yapmışsanız mevcut yayınladığınız Pinleri profilinize kayıt edebilirsiniz.

 

Böylelikle işletme hesabı ayrıcalıklarına sahip bir Pinterest hesabına sahip olmuş olduk.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here