Windows 10 Nasıl Güncellenir?

Windows 10 güncelleme işlemi en hızlı bir biçimde nasıl yapılır?

Güvenlik açıklarından veya kullanıcı geri dönüşlerinden gelen eleştiriler ile firmalar ürettikleri işletim sistemlerini belirli aralıklar ile günceller. Güvenilir bir işletim sistemine sahip olabilmek için kullandığınız işletim sistemini sık sık güncellemeniz gerekmektedir.

Bu yazımızdan sizlere Windows 10 İşletim sisteminin nasıl güncelleneceği hakkında kısa bir bilgilendirme vermek istedik.

 

Windows 10 Nasıl Güncellenir?

1. İlk olarak Başlat (Start) düğmesine tıklıyoruz. Buradan çark simgesi şeklindeki Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.

Windows 10 Nasıl Güncellenir

 

2. Açılan Ayarlar penceresinden Windows işletim sistemini güncellemek için Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına tıklıyoruz.

Windows 10 Nasıl Güncellenir

 

3. Açılan pencereden alt kısımda yer alan Güncelleştirmeleri denetle butonuna tıklayarak, sistemimize yüklenmemiş bir güncelleştirme var ise denetliyoruz. Eğer yüklenmemiş güncelleştirme var ise otomatik olarak bilgisayarınıza indirilip güncelleştirme kurulacaktır. Güncelleştirme kurulumu esnasından bilgisayarınız bir kaç kere yeniden başlatılabilir. Açık olan herhangi bir belge veya dosyanız var ise kayıt etmeyi ihmal etmeyin.

Windows 10 Nasıl Güncellenir

Özellikle 2018 başlarından çıkan Güvenlik ve Görünüm güncelleştirmesini yüklememişseniz mutlaka buradan denetleyip yüklemenizi öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz