Windows 10’da Alarm Nasıl Kurulur?

Windows 10 işletim sisteminde, uyarı ve hatırlatma amacı ile alarm mı kurmak istiyorsunuz? Gelin birlikte yapalım

862
0
Windows 10'da Alarm Nasıl Kurulur

Windows 10 kullanıcılara getirdiği bir çok yenilik ile diğer Windows sürümlerinden daha çok sevildi. Bu yeniliklerden bir tanesi da, hatırlatma ve zamanlama amacı ile kullanıcıların hizmetine sunulan alarm servisi.

Örneğin, gün içinde bilgisayar başında çok fazla zaman geçiren bir iseniz, sürekli bilgisayar başında oturmak eklem ve omurilik ağrılarına neden olabilir. Her 1 saatte bir mola vererek dinlenmeniz, ileri de oluşabilecek hastalıklar için sizi güvence altına alabilir. Unutmamak için Windows 10’da alarm kurabilir, bir kaç dakika bilgisayarınızın başından kalkarak eklemlerinizi çalıştırabilirsiniz.

Windows 10’da nasıl alarm kurabileceğinize gelin yakından bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bilgisayarın İzlendiği Nasıl Anlaşılır? – Biri Sizi İzliyor mu?


Windows 10 Alarm Kurma

Başlat butonuna tıklayarak arama kısmına alarm yazıyoruz. Arama sonuçlarında çıkan Alarmlar ve Saatler uygulamasına tıklıyoruz.

Windows 10'da Alarm Nasıl Kurulur

 

Gördüğünüz gibi direkt olarak Alarm uygulaması açıldı. Şimdi gelin birlikte bir alarm kuralım.  Bunun için sağ alt kısımda yer alan + butonuna tıklıyoruz.

Windows 10'da Alarm Nasıl Kurulur

 

Yeni alarm kurmamız için kullanacağımız sayfa açıldı. Bu kısımdan, kurmak istediğimiz Alarm ayarlarını yapıyoruz.

Alarm ayarlarını yaptıktan sonra Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Not : Eğer mola vermek için her saat başında alarmı çalıştırmak istiyorsanız, erteleme süresi olarak 1 saati seçebilirsiniz.

Windows 10'da Alarm Nasıl Kurulur

 

Ayarladığımız alarmın zamanı geldiğinde, saat yanında alarm bildirisi seçtiğimiz ses ile çalarak bizi uyaracak. Alarmın çalışması için bilgisayarınızın açık olması gerektiğini hatırlatalım.

Windows 10'da Alarm Nasıl Kurulur

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here