WordPress Admin Şifresini Sıfırlama – Resimli Anlatım

Wordpress admin şifresini değiştirme işleminin adım adım nasıl yapıldığını, resimli görseller eşliğinde anlattık.

wordpress-şifre-değiştirme-oluşturma-sıfırlama

Kullandığımız çok sayıda şifre mevcut. Cep telefonları, uygulamalar, mailler bir yana birde bankaların 3 ayda bir şifre yenileme zorunluluğu. Tüm bu şifreleri aklımızda tutmaya çalışmak çok zor bir iş. Bazı şifreleri unutsanız bile hemen SMS ile yenisini alabiliyorsunuz.

WordPress’te de unuttuğunuz bir şifreyi almak oldukça basit bir işlem. Sitenizin admin şifresini unutmuşsanız yapmanı gereken işlem, yönetim paneline girişte yer alan Parolanızı mı unuttunuz? linkine tıklamak. Mail adresinize gelecek olan bağlantıdan şifrenizi kolaylıkla tekrar oluşturabilirsiniz.

Wordpress Admin Şifresini Sıfırlama

Peki WordPress kurulumunda yazdığınız mail adresini de unutmuşsanız?

Ya da en kötüsü e-mail adresiniz çalınmışsa?

Böylesi istenmeyen durumlarda WordPress admin şifresini başka bir yol ile tekrar oluşturmanız gerekiyor. İşte bizde size bu yolu göstermek için bir rehber hazırladık.

Gelin WordPress şifre sıfırlama işleminin nasıl yapıldığına birlikte bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?


WordPress Admin Şifresi Sıfırlama

1. Öncelikle WordPress kurulumu gerçekleştirdiğimiz MySQL veri tabanına erişmemiz gerekiyor. Kullandığımız hosting paneline giriş yapıp Veritabanları altında yer alan phpMyAdmin linkine tıklıyoruz.

Wordpress Admin Şifresini Sıfırlama

 

2. Sitemizin kurulu olduğu veri tabanı açılıyor. Sitemizi kurduğumuz veritabanının yanında yer alan + butonuna tıklayarak listeyi genişletiyoruz. wp_users yazan veri tabanı tablosuna tıklıyoruz (wp_users yanında yer alan + simgesine değil, wp_users yazan yere tıklıyoruz.)

Wordpress Admin Şifresini Sıfırlama

 

3. Sitemizde kayıt olmuş bütün kullanıcılar burada listeleniyor. Şifresini değiştirmek istediğimiz kullanıcı listesinde yer alan Düzenle butonuna tıklıyoruz. Şifresini değiştirmek istediğiniz site admini genelde bu listede en yukarıda yer alır.

Admin Şifresi Sıfırlama

 

4. Kullanıcının veri tabanı tablosu açıldı. Burada user_pass ile gösterilen alana aşağıda vermiş olduğumuz değeri yapıştırıp alt kısımda yer alan Git butonuna tıklıyoruz. Bu değer sayesinde, wordpress admin kullanıcının şifresini 123456 olarak değiştirmiş olacağız.

e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e

Admin Şifresi Sıfırlama

 

5. Kullanıcı tablosu üzerinde yaptığımız işlemin başarılı bir biçimde gerçekleştirildiğini belirten bir mesaj alıyoruz.

Admin Şifresi Sıfırlama

 

6. Oluşturduğumuz yeni yönetici şifresi olan 123456 ile başarılı bir şekilde WordPress admin paneline ulaşabilirsiniz. Bu geçici bir şifredir. WordPress admin şifresini mutlaka değiştirmeniz gerektiğini unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz