Android Telefonlarda Arama Engelleme Nasıl Yapılır?

Android yüklü telefonlar istemediğiniz kişilerden gelen aramaları nasıl engelleyebilirsiniz?

Hiç kimse istemediği kişilerden gelen çağrılara yanıt vermek istemez. Her ne kadar geçici bir çözüm gibi görülse de, özellikle reklam amaçlı sürekli arayan kurumlardan gelen çağrıları engellemek zaman kurtarıcı olabiliyor

Android telefonlarda çağrı engelleme veya arama engelleme her ne kadar çok basit bir işlem olsa da, işlemi ilk defa yapacak kullanıcıları bilgilendirmek amacı ile böyle bir yazı hazırlamak istedik.

 

Arama Engelleme (Çağrı Engelleme) 

1. İlk olarak telefonumuzun ana ekranından telefon avizesi simgesine dokunup, arama geçmişi sayfasına ulaşıyoruz.

Bu sayfada aramasını engellemek istediğimiz numara veya kişi adına dokunuyoruz. Alt tarafta açılan seçeneklerden Ayrıntılar yazan kısma dokunuyoruz.

arama engelleme

 

2. Ekranın sağ üst kısmında yer alan üç nokta simgesine dokunup, çıkan seçenekler menüsünden Kişiyi engelle seçeneğine dokunuyoruz

arama engelleme

 

3. Kişi engellensin mi? şeklinde bir onay mesajı ile karşılıyoruz. ENGELLE seçeneğine dokunup işlemi bitiyoruz. Artık bu kişiden gelen aramaları başarı ile engellemiş olduk.

Kişinin engelini kaldırmak için ise; ikinci maddede gösterdiğimiz kısma dokunduğumuzda bu sefer Kişinin engelini kaldır şeklinde bir uyarı metni gelecektir. İlgili kısma dokunup arama engelini kaldırma işlemini gerçekleştirebiliriz.

arama engelleme

 

Son bir dipnot daha verelim.

Eğer engellemek istediğiniz kişi Arama kayıtlarında yer almıyor ise, kişiye Rehberden ulaşıp aynı işlemleri Rehber üzerinden de yapabilirsiniz.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz