Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

bilgisayar-gurularina-ozel-siteler-kapak

Bilgisayar ve İnternet içinde yaşadığımız çağa adını veriyor. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesinden bu yana İnternet kullanımı her yıl katlanarak büyüyor.

Bu yazımızda bilgisayar ile ortalamanın üstünde ilgilenen kullanıcıların başucu kaynağı olacak, farklı kategorilerde ücretsiz olarak hizmet sunan İnternet sitelerini derlemeye çalıştık.


1. LastPass

Çoğu bilgisayar kullanıcısı farklı İnternet sitelerine giriş için bir veya birkaç basit şifre kullanıyor. Bu İnternet sitesi sahipleri bir şekilde sizin kullandığınız şifreye ulaşıp, diğer hesaplarınızı ele geçirmesi zor olmuyor. Hesabınızın ele geçirilmesi ise size tam bir kabuss yaşatabilir.

Sizi bu kabustan kurtarmak için lastpass ile tanıştıralım. Bütün cihazlar (PC, MAC, Mobil Cihazlar) da çalışan uygulaması ile sizin için tahmin edilmesi imkansız şifreler yaratan, bu şifreleri yazma zorunluluğu olmadan sitelere sizin için giriş yapan, her bilgisayar kullanıcısının kullanması gereken uygulama. Siteye giriş yapıp ücretsiz üye oluyor ve hesabınızın çalınma riskini minimuma indiriyorsunuz.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

2. Can You RUN it

Örneğin Steam üzerinde indirime girmiş bir oyun gördünüz. Bilgisayarınızın bu oyunu oynatıp oynatamayacağından tam olarak emin değilsiniz. Bu site tam olarak size bunun cevabını veriyor.

Listeden öncelikle istediğiniz oyunu seçiyorsunuz, daha sonra; sitenin uygulamasını kurup sistem özellikleriniz inceleniyor ve size bilgisayarınızın oyunu oynatıp oynatamayacağını bildiriliyor. Dilerseniz uygulamayı indirmeyip seçtiğiniz oyunun sistem gereksinimlerinin ne olduğuna bakabiliyorsunuz.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

3. steamdb.info

Her oyun meraklısının mutlaka Yer imi olarak eklemesi gereken sitelerin başında yer alan steamdb.info ile, Steam üzerinde indirimli oyunların listesine ulaşabilir, diğer ülkede seçtiğiniz oyunun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

4. OTIXO

Dropbox, Google Drive, One Drive, Picassa, Everynote gibi bulut depolama alanlarından birden fazlasını kullanıyorsanız sizin için en uygun internet sitesi ile tanışın. 40’a yakın bulut depolama servisini tek bir uygulama üzerinde birleştiren otixo’yu çok seveceksiniz.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

5. smallpdf.com

PDF dosyaları ile sürekli çalışan bir kullanıcı iseniz, PDF dosyalarını düzenleme, çeşitli Office belgelerine dönüştürmei PDF dosyasının kilidini açma gibi çeşitli işlemleri yapmanıza olanasal sağlayan SmallPDF sitesi bir gün işinize yarayabilir.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

6. screenshotmachine.com

Kısaltılmış İnternet adreslerine tıklamaktan çekinen kullanıcılar için ilgili kısaltılmış linkin tam adresini gösteren İnternet sitesi ile tanışın.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

7. CONVERTICO

Herhangi bir png resmini, icon dosyası olarak dönüştürmek ister misiniz? Hemde resmin kalitesinden ödün vermeden. O zaman sizi böyle alalım.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

8. Ninite

Taptaze Windowsunuzu kurduktan sonra, seçtiğiniz programların en güncel sürümlerini otomatik olarak indirip, tek bir kurulum dosyası ise bilgisayarınıza kuran, gereksiz bütün kurulum sorularından sizi kurtaran site. Programlarını seçin ve arkanıza yaslanın.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

9. PIXLR

Online olarak Photoshop üzerinden yaptığınız bütün işlemleri yapmanıza olanak sağlayan site.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

 

10. Mailinator

Kayıt için mail isteyen sitelere vermeniz için, geçici olarak mail hesabı veren İnternet sitesi.

Bilgisayar Gurularına Özel 10 Site

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz