Bilgisayardan instagram DM Atma Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan-instagram-DM-Atma

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza bilgisayardan instagram dm atma nasıl yapılacağını bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca bilgisayardan dm atma programsız nasıl olur sorusunu cevaplayacağız.

Bilgisayardan instagram DM Gönderme

Instagram’ın bilgisayar ve mobil cihazlar üzerindeki kullanımında bazı farklılıklar karşımıza çıkabilmektedir. Mobil cihazlarda kullanılan Instagram uygulaması mesajlaşmaya izin verirken, bilgisayar sitesi üzerinden mesajlaşmak mümkün olmamaktadır. Bu yüzden kullanıcılar bilgisayardan Instagram DM atma araştırması yapmaktadır. Bu işlemi birkaç farklı yöntemle yapmak olanağı bulunduğundan, bu yazıda sizlerle bu yöntemleri paylaşacağız.

Microsoft Mağazası ile Instagram Mobil Uygulamasını İndirme

Instagram’ın direkt mesaj özelliğini bilgisayar üzerinden kullanmak yalnızca bazı programlar aracılığıyla mümkündür. Bu nedenle ilk olarak bilgisayardan DM atma programsız seçeneği olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

İnstagram bilgisayardan DM atma işlemi için kullanılabilecek ilk program, Microsoft Store’da yayınlanan Instagram uygulamasıdır. Mağazaya giriş yaptığınızda arama kutucuğuna ‘Instagram’ yazdığınız zaman uygulama karşınıza çıkacaktır. Ücretsiz indirebileceğiniz programın yanındaki ‘Al’ butonuna bastığınızda, uygulama bilgisayarınıza indirilecektir.

Daha sonra uygulamanın kurulum adımlarını takip ederek kısa sürede kurulumu tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı başlattıktan ve hesap girişi gerçekleştirdikten sonra, bilgisayarınız üzerinden mobil uygulama versiyonu Instagram’ı kullanabilir ve bilgisayardan DM atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft mağazasından indireceğiniz Instagram mobil uygulamasında dikkate alınması gereken husus, programı yalnızca Windows tabanlı bilgisayarlara kurabileceğinizdir. Bu nedenle programı Linux veya Mac OS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanmanız mümkün olamayacaktır.

Emülatörler Üzerinden Instagram DM Atma

Bilgisayarlarda sanal telefon ekranları oluşturmayı sağlayan emülatörler, Instagram mobil uygulamasını bilgisayarınız üzerinde kullanmak için tercih edebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Google’da Instagram emülatör araması yaparak uygun olan bir programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Emülatörün kurulumunun ardından Google Play Store veya App Store’a giriş yapmalısınız. Bu mağazalardan Instagram mobil uygulamasını programa indirebilirsiniz. İndirilen programın kurulumunun tamamlanmasından sonra, Instagram hesabınıza giriş yapabilir ve Instagram mobil uygulamasını kullanarak bilgisayardan İnstagram DM gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Programları Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahsi geçen yöntemleri kullanma konusunda bazı noktalara dikkate almakta yarar vardır. İnstagram bilgisayardan DM gönderimi için Microsoft Store’dan yapacağınız uygulama indirmesinde herhangi bir güvenlik riski bulunmamaktadır. Bu nedenle ilk tercihinizi bu programdan yana kullanmanız tavsiye ediliyor.

Emülatör programları bazı download sitelerinden temin edilebildiğinden, sitelerden yapılacak işlemlerin bazı güvenlik riskleri barındırması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle bilgisayarınızda mutlaka güncel bir virüs tarama programının bulunması şarttır.

İndirme işlemlerinde bilgisayarınıza virüs bulaşmaması için dosya taraması yapmalı ve güvenilir emülatör programlarını tercih etmelisiniz. İnstagram DM bilgisayar gönderimleri için güvenilir programları ve download sitelerini tercih ederseniz, güvenlik riskleriyle karşılaşma ihtimalini de elimine etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz