Ana sayfa Haber Mobil Telefondan Televizyona Bağlanma Nasıl Yapılır?

Telefondan Televizyona Bağlanma Nasıl Yapılır?

0
Telefondan Televizyona Bağlanma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon kullanan özellikle merak ettiği sorular arasındadır. Telefondan televizyona bağlanma nasıl yapılır? Şimdi sizlere bu konu hakkında tüm bilgileri ekleyeceğiz.

Telefondan Televizyona Bağlanma

Telefondan televizyona bağlanma kablolu bir şekilde veya telefondan televizyona bağlanma kablosuz bir şekilde nasıl gerçekleşir tüm merak edilenleri cevaplayacağız. Ayrıca bu bağlanma ile fotoğraf, video ve cihazınızda bulunan tüm uygulamaları daha büyük bir ekranda görebilirsiniz.

GSM iletişim cihazlarını AR-GE yaptığımızda bu konuyu sizler için ele aldık. Özellikle TV modellerine göre telden TV ye bağlanma işlemi nasıl gerçekleştirilir bundan bahsedeceğiz.

Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Telefondan televizyona bağlanmak ve TV üzerinden tüm görüntüyü alabilmek için arada kesinlikle bir bağlantı olması gerekmektedir. Dolayısıyla bu bağlantıyı wireless kablo, herhangi bir uygulama, bluetooth veya bir cihaz yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu iki cihaz TV ve telefon, arasında bağlantının nasıl kurulacağı akıllı cihazınız ve TV’de ki özelliklere bağlı olarak değişmektedir.

Öncelikle cihaz modelline göre telefondan TV’ye bağlanma için en uygun bağlantı yöntemlerini sizlerle paylaşalım. Dikkat etmemiz gereken nokta ilk madde de kablosuz bir şekilde bağlantı nasıl gerçekleştirilir bundan bahsedeceğiz. Ardından TV tiplerine göre de yöntemleri anlatacağız.

Smart TV Kullanıyorsanız Eğer

Kullandığınız televizyon eğer ki Smart (Akıllı) TV ise telefonla TV’ye bağlanma işlemi oldukça basittir. Cep telefonunuz ile wifi özelliğini aktif etmelisiniz. Ardından bağlantıyı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kullandığınız telefon Android, Samsung, İOS, Windows Phone gibi cihazlarda bağlantılar nasıl gerçekleştirilir. Şimdi bu detayları aktaralım.

Telefonunuz Android İse

Yeni nesil olan Android cep telefonlarında neredeyse çoğunda Miracast veya DLNA teknolojisi bulunmaktadır. Miracast teknolojisinde yapmanız gereken işlemleri hem Smart TV’de hem de Android cihazınızda bu özelliği açılmasını sağlamaktır. Örnek verecek olursak, LG cep telefonlarınızda yukarıdan aşağı doğru kaydırdığınızda Miracast yazan kısmı görebilirsiniz. O kısmından özelliği aktif etmeniz ve TV’den de aynı özelliği açmanız yeterli olacaktır. Ardından kolaylıkla telefon ile televizyona bağlanma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Cihazınız Samsung Model ise

Telefondan televizyona bağlanma Samsung telefondan bağlanma işlemi ise, yukarı anlattığımız teknolojiye benzemektedir. Cihaz içerisinde bulunan Allshare uygulaması ile rahatlıkla TV’ye görüntü aktarımını ve aynı zamanda medya gösterimlerini de yapabilirsiniz.

Telefonunuz iPhone Model ise

Telefonunuzu kablosuz bir şekilde bağlamanız gerekmektedir. ArkMC DLNA UPnP tarzı TV,PC gibi konsollara kablosuz ağ yardımıyla bağlantı sağlayabilirsiniz.

Televizyonum Smart TV Değil Nasıl Bağlanırım Diyorsanız

Telefonunuz SMART TV olmayabilir bunun için yine de görüntü aktarımını gerçekleştirmek için wifi dışında kablolu bir aygıtla bağlantı yapmanız mümkündür.

Telefonunuz Android Sistemli İse

Android bir sitemde Google Chromecast kullanabilirsiniz. Bu da her TV’de olmayabilir bunun için HDMI kablolar da kullanabilirsiniz.

Telefonunuz IOS Sistemli ise

Akıllı bir TV kullanmıyorsanız ve yine de telefonunuzdan bağlanmak istiyorsanız bunun için iPhone telefonunuzu kablosuz bir şekilde bağlayan cihazlar bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, AirPlay ile yansıtma özelliğini kullanmaktadır. Bunun içinde AirPlay yansıtan bir Apple TV edinmeniz gerekmektedir. TV aldıktan sonra Apple TV simgesi yardımıyla kolaylıkla telefondan TV’ye bağlanma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here