Bing Resim Araması ile Şaşırmaya Hazır Olun

Çektiğiniz bir resimde yer alan bir objenin adını veya bir canlının ismini mi merak ediyorsunuz? Bing'in muhteşem görsel arama özelliklerini kullanarak sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Microsoft’un arama motoru Bing, kendisini geliştirmeye hız kesmeden devam ediyor. Her ne kadar Google Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru olsa da, Bing kullanıcılarına sunduğu üstün arama fonksiyonları sayesinde hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Kullanılan Arama Motorları

Daha önce bir yazımızda, video aramalarında Bing’in kullanıcılara sunmuş olduğu üstün arama sonuçlarından bahsetmiştik.

İLGİLİ BAĞLANTI: Bing Video Arama – Video Aratma’da Yeni Dönem

Bu yazımızda da sizlere, Bing üzerinde yapılan görsel aramalarının ne kadar fonksiyonel olduğundan bahsedeceğiz. Peki Google Görsel araması veya Google Googles gibi hizmetler varken neden Bing Resim Aramasını kullanmak isteyesiniz?

İLGİLİ İÇERİK: Google Hizmetleri

Şöyle açıklayalım.

Örneğin telefon veya kameranız ile bir ağaç yada hayvan resmi çektiniz ancak adını bilmiyorsunuz. Bing Resim Araması’nı kullanarak, objektifinize takılan canlıyı veya nesneye seçip adını öğrenebilirsiniz. Bing Resim Araması’nın bu özelliğini kullanarak, bilgiye çok hızlı ve doğru bir biçimde erişmeniz mümkün.

Nasıl yapıldığına gelin daha yakından bakalım.


Bing Resim Araması Nasıl Çalışır?

Aşağıdaki linke tıklayarak Bing üzerinden resim aratma işleminin ilk adımını atalım. Biz yöntemi bilgisayar kullanarak anlattık. Siz eğer mobil cihazınızdan aynı yöntemi uygulayacaksanız, adımlar bire bir olarak aynıdır. Herhangi bir fark yer almıyor

BAĞLANTI: Bing Resim Araması

Arama kutusunun sonunda yer alan fotoğraf makinesi simgesine tıklıyoruz.

Bing Resim Araması

 

Bizim aratacağımız resim bilgisayarımızda kayıtlı olduğu için Bir görüntüyü buraya sürükleyin veya gözat seçeneğine tıkladık. Dilerseniz diğer seçenekleri kullanarak resmi çekerek de arama yaptırabilirsiniz.

bu nedir

 

Bilgisayarımızda yer alan resmi seçiyoruz.

Bing Resim Araması

 

Bing saniyeler içerisinde yüklediğiniz resmi kayıtlı tüm sitelerde arayıp, resmin neye ait olduğunu gösteriyor. Örneğin bizim arattığımız resim bir meşe ağacına aitmiş.

Bing Resim Araması

Harika değil mi?

Bing görsel aramanın bu özelliğini nasıl kullanılacağını seçmek, hayal gücünüze kalmış. Örneğin birinin üstünde gördüğünüz montu Bing görsel ile aratıp, markasını öğrenebilirsiniz. Hatta sonuçlar üzerinden inceleme yaparak montun fiyatına bile ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz