Android Telefon ve Tabletlerde Pil Yüzdesini Açmak

Kullandığınız Android telefon veya tabletiniz de pil yüzdesi görülmüyor mu? Çok basit bir işlemle pil yüzdesini ekranınızda gösterebilirsiniz.

Akıllı telefon ve tabletlerde günümüzde yaşanan en büyük problemlerden biri hiç şüphesiz bataryalarının çabuk bitmesi. Kullandığımız heme hemen her mobil cihazı, günlük olarak şarj edip kullanmak zorundayız. Kısa vadede bu sorun telefon ve batar ürecileri tarafında çözülemeyecek gibi görünüyor.

Hal böyle olunca, cihazın ne kadar şarjı kaldığını dolayısı ile ne kadar daha kullanabileceğimizi şarj simgesinin yanında yer alan pil yüzdesi birimden anlayabiliyoruz. Ancak bazı telefon ve tablet ürecileri pil yüzdesini varsayılan olarak kapatarak kullanıcılarına sunuyor.

Bu sorunun üstesinden gelmek çok basit olsa da, bazı Android sürümlerinde menü karışıklığından ötürü şarj yüzdesini açmak kullanıcılar için problem haline geliyor. İşlemin nasıl yapıldığına daha yakından bakalım.

Not : Biz işlemi Samsung Note 5 bir cihazda gerçekleştirdik. Telefon veya tablet markanız farklı olsa da (HTC, Lenova, Casper, Vestel, Sony, LG, General Mobil, Huawei vs. ) menü isimleri aynıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye’de En Çok Kullanılan Telefon Markaları


Şarj Yüzdesini Açmak

Telefonumuzun Ayarlar menü ögesine dokunuyoruz.

Şarj Yüzdesini Açmak

 

Açılan bölümden Ekran seçeneğine dokunuyoruz.

Şarj Yüzdesini Açmak

 

Ekran menüsü altında yer alan Durum çubuğu seçeneğine dokunuyoruz. (Bazı android sürümlerinde Durum çubuğu direkt olarak Ayarlar altında olabilir.)

Şarj Yüzdesini Açmak

 

Pil yüzdesini göster seçeneğini aktif hale getirerek, şarj yüzdesini ekranımızda göstermiş oluyoruz. Dikkat edebileceğiniz gibi hemen saatin soluna yüzde olarak gelmiş oldu.

Android Telefon ve Tabletlerde Pil Yüzdesini Açmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz