Ana sayfa İpucu İnternet Bir Resmin Arkaplanını Programsız Temizleme – En Hızlı Yöntem

Bir Resmin Arkaplanını Programsız Temizleme – En Hızlı Yöntem

0
Bir Resmin Arkaplanını Programsız Temizleme – En Hızlı Yöntem

Akıllı telefonlarımızın kamerası sayesinde, günde çok sayıda fotoğraf çekebilir hale geldik. Kimi kullanıcılar çektikleri fotoğrafları düzenlemek için Photoshop gibi üstün özellikli programlar kullanabiliyor. Ancak herkesin bilgisayarında Photoshop ve benzeri fotoğraf düzenleme yazılımlarının olmadığı gerçeğini de belirtmemiz gerekiyor.

Daha önce bir yazımızda ücretsiz olarak indirip, kurabileceğiniz en iyi fotoğraf ve resim düzenleme programlarını listelemiştik.

BAĞLANTI: En İyi Resim Düzenleme Programları

Ev kullanıcıları fotoğraf düzenleme işlemleri için başka alternatifler arayabiliyor. Örneğin elinizde, arka planını silmek istediğiniz bir resim var. Sadece resmin arka fonunu temizlemek için bilgisayarınıza bir yazılım kurmak istemiyorsunuz.

Peki ne yapabilirsiniz?

Uzun bir süre önce sizlere kısaca bahsettiğimiz Clippingmagic.com sitesi, tam da bu iş için kullanıcılarına hizmet veren harika bir site.

BAĞLANTI: Web Tasarımcılara Özel En İyi 25 Site

Tek yapmanız gereken; Clippingmagic’e arkaplanını temizlemek istediğiniz resmi yüklemek. Bir kaç sihirli dokunuşla resmin fonunu temizleyebilirsiniz. Hemde saniye içerisinde ve program kurmanıza gerek kalmadan.

Gelin resim düzenleme işleminin nasıl yapıldığına yakından yapalım.


Resim Düzenleme (Arka Fon Temizleme)

Clippingmagic İnternet sitesini ziyaret ediyor.

BAĞLANTIClippingmagic

UPLOAD IMAGE butonuna tıklayarak, arka planını temizlemek istediğimiz resmi bilgisayarımızdan seçerek siteye yüklüyoruz.

Bir Resmin Arkaplanını Programsız Temizleme

 

Resmin iki farklı pencerede açıldığını görebilirsiniz.

Bir Resmin Arkaplanını Programsız Temizleme

 

Yapmamız gereken, sol tarafta yer alan kısımında resmi düzenleme. Fare imleci yeşil olarak gelecek. Temizlemek istediğimiz resmin sınırlarını yeşil ile belirliyoruz. Seçim işlemi bitince klavyeden boşluk tuşuna basıyoruz.

Bir Resmin Arkaplanını Programsız Temizleme

 

İşlem bitince üst kısımdan kırmızı ile gösterilen yere tıklayıp, resmin haricinde silinecek yerleri işaretliyoruz. İşlemi anında görerek yaptığınız için kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Temizleme işlemi bitince, temizlenmiş resmi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bir Resmin Arkaplanını Programsız Temizleme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here