Facebook Profilime Kim Baktı?

669
0
Facebook-Profilime-Kim-Baktı

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza facebook profilime kim baktı sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Facebook Profilime Bakanlar

Son dönemde sosyal medya kullanıcıları, profil sayfasına yapılan tıklamaları bir hayli merak etmektedirler. Bu sebeple kullanıcılar; facebook hesabıma kim baktı tarzındaki uygulamalara yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu uygulama facebook tarafından geliştirilen bir uygulama olmamasına karşın, dışarıdan indirilen birçok uygulama yardımıyla bu sorunun cevabını almak için birçok yöntem denenmektedir.

Ancak bu uygulamaların doğru bilgi verip vermediği konusunda Trend Micro şirketi şu açıklamada bulunmuştur: face profilime kim baktı gibi bilgilere ulaşmanın bir yolu asla mümkün olmayacağını ve bu tür uygulamaların cihaza yüklenmesiyle beraber kullanıcıların tüm profil bilgileri uygulamalar aracılığıyla kaydedilerek kullanıldığını bunun yanında cihazınızda birçok güvenlik probleminin de ortaya çıkacağını da dile getirmişlerdir.

Yani face profilime kimler baktı gibi uygulamaların hem Trend Micro yazılım şirketi hem de uzmanlar bu tip uygulama ve işlemleri önermemektedir. Cihazınızda bu tür güvenlik problemleriyle karşılaşmamak adına bu uygulamaların kullanım oranını en alt seviyelere indirmemiz hatta cihazlardan bu tür uygulamaları silmemiz gerekmektedir.

Facebook Profilime Bakanları Görmek Mümkün mü?

Facebook sayfama kim baktı sorusu hakkında doğru bilgiye ulaşamayacağımız kesin olarak belirlendiği halde dışarıdan birçok uygulama indirilmesi yoluyla bu işlemler gerçekleştirmektedirler. Ancak bu uygulamaların telefona indirilip işlem yapılması çok büyük tehlikelere yol açmaktadır.

Bu uygulamalara kesinlikle facebook şifresi verilmemelidir. Uygulamalara şifre verildiği takdirde ise ciddi güvenlik problemleri yaşayabilirsiniz. Bu uygulamaları İndirmiş bulunduysanız da uygulamayı telefonunuzdan silip, facebook şifrenizi yenileyerek sonlandırabilirsiniz. Bu adım telefonunuzun ve size ait olan özel bilgilerin güvenli bir şekilde saklanması konusunda büyük yardım sağlayacaktır.

Facebook profilime bakanlar gibi facebok dışında indirilen bu uygulamalar güven vermese de başka işlemler yapılarak da profile bakanların saptandığı vaat edilmiştir. Ancak yapılan bu işlemler uygulandığında rastgele seçilen profiller sıralanmaktadır. Rastgele seçilen bu profiller hesabınızın aldığı etkileşime göre bir sıralama yapmaktadırlar. Bu sebeple bu tip uygulamaların cihaza indirilmemesi gerektiğini ve bu uygulamaların yalnızca vaktinizi boşa harcayan bir yöntem olduğunu belirtmek isteriz.

”Profilime Kim Bakmış” Uygulamaları Nasıl Çalışıyor?

facebook kim baktı gibi uygulamalar öncelikle cihaza yükleniyor. Daha sonra bu uygulamalara telefon üzerinden giriş yapılıyor. Belli bir süre bekledikten sonra ekranda arkadaş listenizdeki isimler sıralanıyor. Uygulamaların yaptığı açıklamalara göre bu profiller, kullanıcının profilini sık sık inceleyen isimlerden oluşuyor. Ancak uzmanlara göre ise bu listeler rastgele seçilen isimler, facebook mesajları ya da en son güncellenen fotoğraflara göre düzenlenmektedir.

Facebook Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenebilirim?

Facebook profilinize bakanları yapılan bu uyarılara karşı hala merak ediyorsanız hala facebook hesabıma kimler bakmış diyorsanız cihazlar için en güvenilir hali şu şekilde olan işlemi uygulayabilirsiniz:

İlk önce Facebook ‘a giriş yapılır ve sayfa üzerindeki ‘sayfa kaynağını görüntüle’ sekmesi işaretlenir. Daha sonra çıkan ekranda, CTRL+F yapılarak, arama çubuğuna ‘ Initialchatfriendslist ‘ yazılır. Sayfa size bazı id numaraları gönderir. Daha sonra id numaralarından biri kopyalanır ve www.facebook.com/ id numarasını yapıştırılır. Karşınıza çıkan hesap profilinizi inceleyen bir hesap olması itibariyle açılan ekranda işlemin sonuna ulaşmış olursunuz.

Facebook profilime kim baktı nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabı olarak uygulanan bu işlem cihaz ve hesaba zarar vermeden gerçekleştirebilen bir işlemdir. Bu işlemin kesin olarak bir kanıtı olmasa da Facebook profilinize bakanları görebileceğiniz bir yöntem olduğu bilinmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here