En Güzel Takma Adlar

en-iyi-takma-adlar

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza birbirinden güzel, en iyi ve komik takma adlar ile daha fazlasını sizlerle buluşturmaya çalışacağız.

Takma Adlar

İnsanın doğası gereği hayata her zaman farklı bir bakış açısı ile bakmaya neden olmaktadır. Bu bakış açısı ile öfkelerini, sevinçlerini, hüzünlerini daha yoğun yaşayarak hayattan tat almayı başarmışlardır. Günlük hayatlarında özellikle insan ilişkilerinde takma ad kullanarak bazen kimliklerini saklama ve gizlemeyi başarmışlar bazen de taktıkları takma adlarla dalga geçmiş veya eğlenmişlerdir.

Sosyal Medyada Takma Ad

Sosyal medyanın yaşamlara etkisi herkesçe kabullenilmiş ve bu konuda insan üzerindeki etkileri hakkında bilim insanları tarafından çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Sosyal medyada en çok yapılan durumun takma ad kullanmak olduğu gerçeği yadsınamaz. Sosyal medyada Facebook, Twitter, instagram takma adlar bakımından sıklıkla kullanılan adreslerdendir. Bu takma adlar seçilirken havalı takma adlar olmasına özen gösterilir ki karşı taraf hemen etkilensin.

Oyunlarda Takma Ad

Takma isimler pek çok alanda karşımıza çıkar. Özellikle oyunlarda takma ad kullanmayı çok severiz. Oyun esnasında en iyi takma adlar kullanmayı çok benimsediğimiz bir gerçek. Oyunun içeriğine göre bazen ciddi veya komik takma isimler kullanılır. Genelde oyun takma adları oyun esnasında erkeklere takma ad olarak bayan isimleri verilmesi şeklinde olur.

Sevgiliye Takma Ad

Takma adların en çok rastlanıldığı alanlardan biri sevgiliye takma adlar takılmasıdır. Yere göre sığdırılamayan sevgili erkek ya da bayan olsun illa farklı bir takma ad ile çağrılır. Can ciğer, börtü böcek, yiyecek ve daha pek çok takma ad sevgiliye ilişki boyunca hitap şeklinde kullanılır.

Gerekli mi?

Gerçek ismi ile sorun yaşayanların dışında takma ad kullanmanın gerekliliği tartışılır. Özellikle bebeklere takılan sevimli takma adlar uzun süre bebeğin gerçek adının önünde yer alır. Takma adları sevgi tanımı olarak kullanmak güzel bir jest olsa da kişinin ismi ile anılması daha anlamlıdır. Öfke, kızgınlık ve nefret söylemlerinde dile gelen nahoş takma adlar karşıdakini incitebilir. Yine de en güzel takma adlar her daim karşılaşılabilecek bir durumdur.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz