Klavyede Dolar işareti Nasıl Yapılır?

855
0
Dolar-işareti

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza dolar işareti sanal ortamda yani telefonda ve bilgisayarda nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Klavyede yazılar ve rakamlar dışında farklı sembollerin de kullanılması mümkündür. Bu semboller çoğu zaman bilgisayar ve telefon kullanıcıları için kurtarıcı olabiliyor çünkü birçok kullanıcı bu sembollere ihtiyaç duyuyor.

Klavyede Dolar Sembolü

Birçok ifadenin yazılabildiği klavyede kullanılabilen ifadelerden bir tanesi de dolar simgesi olarak biliniyor. Kişiler dolar sembolü yapabilmek için sadece klavyeden birkaç tuşa ihtiyaç duyarlar. Herhangi bir yazı içerisinde kullanacakları ifadeleri bu tuşlarla kolaylıkla bulabilir ve işlerini tamamlayabilirler.

Tüm klavye çeşitlerinde dolar şekli yapmak oldukça basit bir iştir. Normal bir programda, herhangi gönderilen bir mesajda kullanılması hiç zaman almayan bir işlemdir. Birden fazla uygulama seçeneği de mevcuttur ve bunlardan birisi excel dolar işareti seçeneğidir. Çok sık kullanılan bu bilgisayar uygulamasında işareti yapmak için yalnızca bir tuşa basmak yeterli olacaktır.

Klavyede Dolar işareti Yapmak

Kişiler klavyede dolar işareti yapmak için sadece birkaç tuşa basmalılardır. Bu tuşlar ile işaretlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Yapılması gereken işlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir;

  • İlk olarak işaretin kullanılacağı metin seçilir
  • Metin seçilmesinin ardından klavyede shift tuşuna basılı tutulur
  • Shift düğmesine basılı tutulurken klavyeden dört sayısına basılır
  • Bu işlemden sonra sembol ortaya çıkacaktır.

Bu işlemler eksiksiz yapıldığında işaretin oluşması sağlanır. Bunun yanında programlarda işaretin yazıldığı belirli kısımlar da olabilir ve bu kısımlardan da işaret yapılabilir.

Kısa Yoldan Dolar işareti

Kişiler dolar işareti klavye seçeneğiyle yalnızca bir tuşu kullanarak sembolü ortaya çıkarabilir. Ayarlanmış olan bilgisayar uygulamaları da işaretler için hazırdır ve uygulamalardan da yardım alınabilir. Programlardan yapılması daha pratik ve kolay olan bu işaretin birden fazla yöntemi bulunur bu yüzden kişiler istedikleri yöntemi seçebilir. Bir harfin üzerine çizgi çekilmiş gibi görünen doların simgesi birçok şekilde kullanıma açıktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here