En iyi Bulut Servisleri

Bulut (Cloud) Servislerini kullanıyorsanız verilerinizi önemsiyorsunuz demektir. Eğer kullanmıyorsanız ne işe yaradıklarını şöyle tarif edelim; sizin için çok önemli bilgilerin yedeğini bulut depolama alanında saklamak varken neden tek bir fiziksel disk üzerinde saklayasınız? Üstelik dilediğiniz yerden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Yada cep telefonunuz ile bir resim çektiniz. Bu resmi bilgisayarınızda aynı anda görmek istediğinizi varsayalım. Hem telefonunuzda hemde bilgisayarınızda kurulu bir bulut servisi varken kim kablo ile uğraşmak ister ki? Çektiğiniz resim İnternet üzerinden telefonunuzda kurulu bulut servisi programı ile anında bulut depolama alanınıza gönderilir.

Bu yazımızda sizlere dünyanın en iyi 5 Bulut servisini ve sundukları depolama alanlarını göstereceğiz. Üstelik bu servisleri kullanmanız için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok.

 

1. Google Drive

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Google; kullanıcılarına sunduğu Google Drive bulut depolama servisi ile yine rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise; kullanıcılarına hem geniş bir depolama alanı sunması hemde diğer Google servisleri ile Google Drive’ı senkronize biçimde kullandırması. Ayrıca geçtiğimiz yıl yaşanan iCloud servisinin hacklenmesi gibi sorunlarını yaşamamanız için özel verileriniz 256-bit şifre ile korunuyor.

cloudservice_1

 

 

2. OneDrive

Microsotf tarafından sağlanan OneDrive servisi kullanıcılarına birçok kullanışlı özellik sunmakta. Mesela; bilgisayarınızda OneDrive kurulu ve internet bağlantınız açık. Başka bir yerden OneDrive hesabınıza giriş yapıp, bilgisayarınızdaki herhangi bir belgeyi OneDrive üzerinden açabilirsiniz.

cloudservice_2

 

 

3. Yandex.Disk

Sade ve hızlı arayüzü sayesinde birçok kullanıcının vazgeçilmez bulut servisi olma özelliği taşıyan Yandex.Disk’i kullanarak ekran görüntüsü bile alabilirsiniz. Hızlı ve rahat kullanımı ile kullandıkça kendini sevdiren uygulamalar arasında.

cloudservice_3

 

 

4. Dropbox

İlk çıkan bulut depolama hizmetlerinden olan Dropbox, kullanıcıların dev firmaları tercih etmesinden dolayı her geçen gün kan kaybetmeye devam ediyor. Bunda belki de en önemli faktör; servisin bazı dosyaları kullanıcıdan habersiz silmesi, depolama alanının çok yetersiz kalması gösterilebilir.

cloudservice_4

 

 

5. Box

Dosya başına koyduğu 250 MB lık limit ile birçok kullanıcıyı fazlası ile memnun eden Box bulut depolama hizmeti; Android kullanıcılar tarafından çok da beğenilmeyebilir. Bunun nedeni ise programın Android versiyonun yavaş olması gösterilebilir. Yine de verdiğini hatırı sayılır depolama alanı ve birçok özelliği ile sizi fazlası ile memnun edecektir.

cloudservice_5

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz