En iyi Torrent Siteleri

en-iyi-torrent-siteleri-kapak

İnternet ile alakanız ortalamanın biraz üzerinde ise Torrent adını duymuş ve Torrent ile dosya indirmiş olmanız muhtemel.

Eğer Torrent’i daha önce duymamış iseniz, size şöyle tarif edelim;

Torrent, İnternet üzerinden kullanıcıların anlık olarak yayınladığı dosyaları hızlı bir biçimde indirmemizi sağlayan bir uygulamadır.

Torrent üzerinden dosya indirmek için uTorrent gibi bir programa sahip olmamız ve birkaç küçük ayar yapmamız gerekiyor. İşlemleri bitirdikten sonra ise istediğimiz indirmeyi yapabilmeniz için bir siteden “.torrent” dosyası indirmemiz gerekiyor. Bu yazımızda sizlere; istediğimiz dosyayı indirmemiz için bizlere sunan Dünya üzerindeki en iyi torrent siteleri’ni sunacağız.

Ayrıca listede verdiğimiz her sitede, güncel bir dizi olan Mr. Robot dizisinin son bölümünü “Mr Robot S01E08 720p” şeklinde arattık ve çıkan sonuçları paylaştık. Bu sayede sitenin ne kadarlık bir trafik ve kullanıcı potansiyeli olduğunu daha rahat görebilirsiniz.


1. Kickass Torrents

2009 yılında Torrent kullanıcılarının hizmetine sunulan ve her yıl artan bir kullanıcı ve dosya sayısı ile ününe ün katan site, Alexa değerlerine göre bu yılın en çok ziyaret edilen Torrent sitesi olma özelliğini taşıyor.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :754 MB – Seed :2.979 – Leech :659

torrent_top10_1

 

2. Torrentz Search Engine

Torrentz için sanırım en doğru tanım, Torrent sitelerinin Google’ı diyebiliriz. Girilen anahtar kelimeyi birçok torrent sitesinden arayan Torrentz ile, arayıp bulamadığınız birçok dosyayı, sitenin arama motoruna yazarak farklı Torrent sitelerinden aratabilirsiniz.

torrent_top10_2

 

3. ExtraTorrent

Diğer büyük torrent sitelerine göre, daha genç sayılabilecek ExtraTorrent, kullanıcıları tarafından çok sevilen bir Torrrent sitesi. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise, site üzerinde paylaşılan içeriklerin genelde temiz ve virüssüz olması. Her geçen gün büyüyen bir kullanıcı sayısı ile doğal olarak sitede yer alan paylaşımların sayısı da büyük bir ivme ile artmaya devam ediyor.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :775 MB – Seed :2.754- Leech :1.128

torrent_top10_3

 

4. The Pirate Bay

Torrent kullanıcıları tarafından belki de Dünya üzerinde en çok bilinen Torrent sitesi olan Pirate Bay belki de bu ününü hakkında çekilen belgesellere ve ya WikiLeaks belgelerine ev sahipliği yapmasına borçlu. Ününün kurbanı olarak yılmadan sürekli değişen domain adına sahip olan site daha uzun yıllar kullanıcılara hizmet verecek gibi görülüyor.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :754 MB – Seed :223 – Leech :183

torrent_top10_4

 

5. YTS

Hemen hemen her türden paylaştığı Full HD, HD ve 3 Boyutlu filmler ile dünya üzerinde geniş bir kullanıcı sayısı olan YTS, yayınladığı filmler yüzünden büyük sinema şirketleri tarafından açılan yüzlerce dava nedenli ile yakası dertten kurtulmuyor.

Arama Sonucu : Site üzerinde sadece film sunumları yapılıyor.

torrent_top10_6

 

6. EZTV

Televizyon kanalları tarafından yayınlanan dizi ve show’ların paylaşımının yapıldığı site yaklaşık olarak 8 yıldır Torrent kullanıcılarına hizmet veriyor.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :754 MB – Seed :1 – Leech :1

torrent_top10_6a

 

7. RARBG

Bulgaristan kaynaklı bir tracker sitesi olan RARBG, çok sayıda sadık kullanıcıyı bünyesinde bulunduruyor. Aynı zamanda çoğu rakibine oranla daha uzun zamandır torrent sitesi olarak hizmet vermekte.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :754 MB – Seed :1.548- Leech :246

torrent_top10_7

 

8. isoHUNT

Geliştirmiş olduğu farklı ve kullanıcı dostu arama motoru sayesinde, istediğiniz içeriğe çok daha hızlı ulaşmanızı sağlayan isoHUNT’u, diğer torrent sitelerinden ayıran en büyük özellik ise sadece ve kullanışlı site arayüzü olarak gösterilebilir.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :791 MB – Seed :266  – Leech :79

torrent_top10_8

 

9. 1337X

Forum sitesi tarzındaki arayüzü ile kullanıcılarına samimi bir site havası sunan 1337X, yeni bir site olmasına rağmen azımsanmayacak bir üye ve dosya sayısına sahip.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :754 MB – Seed :2.707- Leech :607

torrent_top10_9

 

10. limetorrents

Birkaç yıldır torrent sitelerine arasında olmasına rağmen, bazı meşhur filmleri İnternet kullanıcıları ile ilk defa sunması nedenli ile inanılmaz bir trafik sayısına sahip oldu.

Arama Sonucu : Dosya boyutu :754 MB – Seed :2.262 – Leech :1.053

torrent_top10_10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz