Ana sayfa İpucu İnternet uTorrent Hızlandırma

uTorrent Hızlandırma

0
uTorrent Hızlandırma

Torrent dosyalarını indirmek için en çok kullanılan program olan uTorrent ile hızlı bir biçimde dosya indirebilmek için birkaç ayar yapmamız gerekiyor. Birkaç maus tıklaması ile yapabileceğimiz bu ayarlardan sonra; torrent dosyalarını uTorrent ile çok daha hızlı bir biçimde indirmemiz mümkün hale geliyor.

Peki uTorrent Hızlandırma’yı nasıl mı yapacağız?

 

Torrent Hızlandırma

1. Öncelikle uTorrent programını açıp, “Seçenekler” menüsünden “Tercihler“e tıklıyoruz.

 

 

2. Karşımıza “Tercihler” penceresi açılacak. Burada sol tarafta bazı seçenekler görüyoruz. Yapacağımız işlemler için bu kısımdan seçme işlemi yapacağız.

 

 

3. İlk olarak; “BitTorent” seçeneğine tıklıyoruz. “Protokol Şifrelemesi” yazan kısımdan, “Giden” seçeneğini “Etkin” olarak seçiyor ve “Gelen şifrelenmemiş bağlantılara izin ver” kısmını seçili hale getirip “Uygula” butonuna tıklıyoruz.

 

 

4. Sol taraftan, “Bant Genişliği” seçeneğine tıklıyoruz. Alt kısımda yer alan “Bağlantı Sayısı” kısmındaki seçeneklere şu değerleri yazıyoruz;

  • Maksimum Bağlantı Sayısı : 2500
  • Torrent başına maksimum eş sayısı : 500
  • Torrent başına gönderme yuvası sayısı : 10

Gönderme hızı < %90 ise ek gönderme yuvası kullan” seçeneğini kaldırıyor ve “Uygula” butonuna tıklıyoruz.

 

 

5. Yine sol tarafta yer alan “Gelişmiş” seçeneğine tıklıyoruz. En başta yer alan “bt.allow_same_ip” üzerine tıklayıp, alt kısımda yer alan “Değer” seçeneğini “Doğru” olarak işaretliyoruz.

 

 

6. Listenin sonlarında yer alan, “rss.update_interval” seçeneğine tıklıyoruz. “Değer” kısmında varsayılan olarak yer alan 15 değerini silip “20” yazıyor ve “Ayarla“ya tıklıyoruz.

 

 

7.Tamam” butonuna tıklayıp pencereyi kapatabilirsiniz. Yaptığımız bu ayarlar ile, torrent dosyalarımızın İnternet bağlantımızın en son limitlerini kullanarak bilgisayarımıza indirebiliriz.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here