Ana sayfa İpucu Program İncelemesi En İyi Yedekleme Programları – Ücretsiz

En İyi Yedekleme Programları – Ücretsiz

0
En İyi Yedekleme Programları – Ücretsiz

Her şeyin olduğu gibi, verilerimizi üzerinde sakladığımız mekanik yada optik her diskin belli bir ömrü var. Kullanmasak bile; hava, su, sıcaklık, darbe gibi dış etkenlerden etkilenen bu cihazlar zaman geçtikçe çalışamaz hale gelebiliyor sonrası hüsran ve keşkeler.

Sizi bu dertlerden kurtarmak için, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz En İyi Yedekleme Programlarını listelemek istedik.


1. Macrium Reflect Free

Diskinizin komple yada seçtiğiniz bölümlerinin yedeğini inanılmaz bir biçimde kolayca alan program ile başlayalım. Macrium Reflect ile almak istediğiniz yedekleri birden fazla diske alabilirsiniz.

Örneğin; bilgisayarınızda kullandığınız harddiskin bire bir yedeğini almak istiyorsunuz. Macrium Reflect tam size göre.

Yada mekanik bir harddisk kullanıyorsunuz yeni bir SSD almak istiyorsunuz, boyutunu aşmamak kaydı ile mekanik harddiskinizden SSD diskinize işletim sisteminiz ve kullandığınız bütün programlar dahil bire bir diskinizin klonunu alabilirsiniz.

Programın diğer bir özelliği; diskinizin yada seçtiğiniz klasörlerin yedeğini sıkıştırarak alabilir. Böylece Macrium Reflect ile hem zamandan hem boyuttan tasarruf etmiş olursunuz.

Macrium Reflect’in diğer bir güzel özelliği ise; tıpkı Apple da bulunan Time Machine uygulaması gibi, belirleyeceğiniz zaman aralıkları ile siz bilgisayar başında olmasanız bile bilgilerinizin yedeğini otomatik olarak alabilmesi.

eniyiprogramlar_backup_1

Download

 

2. EaseUS Disk Copy Home Edition

Tıpkı Macrium gibi, disklerin bire bir kopyasını (klonunu) alan EaseUS ile devam edelim.

Diskinizin bire bir kopyasını almak için ideal bir program olan EaseUS ile bir başlangıç diski oluşturabilirsiniz. Bir gün eğer Windows’u açamaz duruma gelirseniz bu oluşturduğunuz başlangıç ortamı ile diskinizin bire bir kopyasını harici bir harddiske alabilir, çalışmayan diskinize tekrar Windows kurarak bilgilerinize yedek aldığınız harddisk üzerinden ulaşabilirsiniz.

Küçük bir bilgi verelim; EaseUS ‘ın bu ücretsiz sürümü ile 1 TB’a kadar boyutta diskler için işlem yapabilirsiniz. Eğer diskinizin boyutu 1 TB üzeri ise Macrium kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

eniyiprogramlar_backup_2

Download

 

3. Bvckup

1 MB dan az olan boyutu ile, sistemi yormadan arka planda çalışan Bvckup ile, diskiniz üzerinde belirlediğiniz özel alanların yedeğini manuel yada otomatik olarak alabilirsiniz.

Örneğin, aile resimlerinizi “Belgelerim/Resimlerim” klasörü altında tutuyor ve sık sık bilgisayarınıza resim yüklüyorsunuz. En büyük korkunuz bu resimlerin silinmesi ise ufak ama akıllı Backup programını kullanarak, resimlerinizin yedeğini otomatik olarak alabilirsiniz.

Programın en güzel yönlerinden biri ise; yedeğini almak istediğiniz klasör üzerinde değişiklik yapılmış ise bunu anlaması ve eski aldığı yedekleri tekrar almayıp, sadece yeni olan dosyaların yedeğini alması.

eniyiprogramlar_backup_3

Download

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here