instagramda Dm Ne Demek?

instagram-dm-nedir

Bu makalemizde sizlere instagram dm nedir sorusunun  cevabını bulmaya çalışacağız. Ayrıca instagram dm de gönderilen mesajlar kaydediliyor mu? sorusunu cevaplayacağız.

instagram Dm Ne Demek?

Sosyal hayatımıza giren ve gün geçtikçe, hayatımızda daha fazla yer kaplayan bir mecra olan İnstagram, birçok kısaltılmış kelimeleri bir arada duyabileceğiniz bir yerdir. Bunlardan birisi de instagram dm nedir olarak karşınıza çıkabilir. Dm atmak ya da Dm göndermek gibi kısaltmaları halen bilmeyenler vardır. Dm İngilizce Direct message kelimesinin kısaltılmış halidir. Her iki dilde aynı harflerle başladığı için böyle anılan Dm, son derece yaygın bir kullanıma sahiptir.

İnstagram’da Dm Nasıl Gönderilir?

Dm nedir instagram konusundan sonra bir sonraki merak edilen konu ise, dm nasıl gönderilir ya da nasıl atılır konusudur. İnstagram’da bir kişi dm gönderebilmek ya da atabilmek için o kişiyle arkadaş olmaya gerek yoktur. O kişinin profiline geldikten sonra üst sağ tarafta bulunan üç noktaya tıklayarak mesaj gönder seçeneğinden dm gönderme ya da dm atma yapılabilir.

Dm’lere cevap yazıyorum ya da Dm’den yazıyorum kelimeleri, İnstagram’ın kullanımı arttıkça artmıştır. İnsanlarla özel bir mesajlaşma özelliği olan dm, başkalarının göremeyeceği ve iki kişinin arasında gerçekleşen bir olaydır. Dm ne demek instagram konusu bu olaylar arttıkça merak konusu olmaktan çıkıp, sıradan bir hale gelmiştir.

Dm Göndermek İçin Neler Yapılmalıdır?

İnstagram üzerinden Dm göndermek isteyen kişinin öncelikle ana sayfa kısmına gelmesi gerekir. Daha sonra, sağ üst köşede bulunan ok işaretine basarak mesajlar kısmı açılmalıdır. Açılan sayfanın üst kısmında mesaj gönderilecek kişinin ismi yazılmalıdır. Search olarak bilinen bu kısımda muhatap olunacak kişinin profil bilgileri ve resmi çıkar. Seçim yapıldıktan sonra, instagramda dm nedir konusunun işleyişine dahil olabilirsiniz. Burada çıkan bölüme istediğiniz mesajı yazarak gönderebilirsiniz.

Dm’de Her Şey Konuşulabilir Mi?

İnstagram’ın dm özelliği kişilerin kendi konuşabileceği alan gibi görülse de bu bililer bazen dışarıya sızabilir. Bu nedenle de özel gibi görünen bu yerde de konuşmalara dikkat edilmesinde fayda vardır. Özellikle buradaki konuşma üslubu ve seçilen dil çok önemlidir.

Çok ağır hakaretler içeren bir dil kullanmak İnstagram için bir problem teşkil etmese de insan ilişkilerinin zarar görmesi açısından son derece önemli bir konudur. Klavyede de olsa insan konuştuklarına dikkat etmeli ve bir sonraki aşamaya göre hareket etmelidir. instagram da dm ne demek soruları bilmeyen kişilerin öğrenmesi gerektiği durumları içerir.

İnstagram’daki Dm Konuşmaları Kayıt Edilebilir Mi?

İnstagram da dm nedir konusu, İnstagram ilk çıktığı zamanlar birçok kişinin merak ettiği bir konuyken, İnstagram yaygınlaştıkça bugün insanların merak etmiş olduğu konularda değişmiştir. Diğer merak konusu ise dm’deki konuşmaların kayıt altına alınıp alınamayacağıdır.

İnstagram, Facebook, Twitter uygulamaları uluslararası şirketlerdir ve Türkiye’de yayın yapmalarında sakınca görülmez. Fakat vergi vermek zorunda oldukları için bir adres belirtmeleri ve bunun içinde ofislerinin olması gerekir. Sanal ortamlarda bana bir şey olmaz düşüncesiyle özgür davranılmamalı ve dm konuşmalarına dikkat edilmelidir. instagramda dm ne demek konusu merak edilen bir konuyken, pişman olunan durumları içermemelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz