Google’ın Komik Özellikleri

google komik özellikler
google komik özellikler

Dünyanın en fazla ziyaret edilen web sitesi Google’da bazı aramalar sürprizler ile dolu. Google’a sorduğunuz bazı sorulara enteresan ve eğlenceli cevaplar almanız mümkün.

 

1. Google gravity

Arama bölümüne “Google gravity” yazıp “Kendimi Şanslı Hissediyorum”‘a tıkladığınızda; Google sayfasının yer çekimine yenik düşüp baş aşağıda düştüğünü görebilirsiniz.

google_komik_1

 

2. Atari Breakout

Arama bölümüne “Atari Breakout” yazıp “Kendimi Şanslı Hissediyorum”‘a tıkladığınızda; Pong oyunun eski Atari versiyonunu İnternet Tarayıcınızı kullanarak oynayabilirsiniz.

google_komik_2

 

3. do a barrel roll

Arama bölümüne “do a barrel roll” yazıp normal arama yaptığınızda; Google sayfasının rulo şeklinde döndüğünü görebilirsiniz.

google_komik_3

 

4. Askew

Arama bölümüne “Askew” yazıp normal arama yaptığınızda; Google sayfasının yana doğru biraz eğim kazandığını görebilirsiniz.

google_komik_4

 

5. mentalplex

Google’ın 2000 yılındaki sayfa tasarımını merak ediyorsanız, arama bölümüne “mentalplex” yazıp “Kendimi Şanslı Hissediyorum”a tıklamanız yeterli.

google_komik_5

 

6. find chuck norris

Filmleri ile bir fenomen haline gelmiş Chuck Norris’i bulmak için Google arama kısmına “find chuck norris” yazdıp  “Kendimi Şanslı Hissediyorum”a tıkladığınızda, Google cevap olarak size “Google Chuck Norris’i bulamadı çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur” cevabı ile karşılaşıyorsunuz.

google_komik_6

 

7. Recursion

Kendini sonsuz tekrar etme anlamına gelen “Recursion” sözcüğünü Google arama kısmına yazıp arama yaptığınızda, Google sizden tekrar arama yapmanızı istiyor.

google_komik_7

 

8. zerg rush

Google arama bölümüne “zerg rush” yazıp normal arama yaparsanız, bir anda Google sayfasında sıfırlar gelecek ve ekrandaki her şeyi yemeye başlayacaklar. Fareniz ile tıklayıp bütün sıfırları öldürebilirsiniz.

google_komik_8

 

9. blink html

Google arama kutusuna “blink html” yazdığınızda, çıkan sonuçlar arasında yer alan bütün blink(yanıp sönmek) sözcüklerinin yanıp söndüğünü görebilirsiniz.

google_komik_9

 

10. Pacman

Arama bölümüne “Google Pacman” yazıp “Kendimi Şanslı Hissediyorum”‘a tıkladığınızda; Google’ın Doodle olarak hazırladığı Pacman oyununu oynayabilirsiniz.

google_komik_10


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz