Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

Huawei HG658 V2 modeline sahip kullanıcılar için modem kurulumunun nasıl yapılacağını gösteren bilgilendirici yazımız.

Superonline’nın müşterlerine verdiği Huawei HG658 V2 modeline sahip kullanıcılar için, modemin ilk kurulum işleminin nasıl yapılacağını göstereceğiz.

Yapılacak bu kurulum ayarları öncesinde;

  • Modeminizin DSL yani İnternet ışığının yandığından emin olunuz. Bütün ışıkların yeşil renkte yanması gerekmektedir. Herhangi bir ışık kırmızı yanıyorsa lütfen İnternet servis sağlayıcınızdan teknik destek alınız.
  • İnternet servis sağlayıcınız tarafından size verilen İnternet kullanıcı adı ve şifre bilgilerine sahip olduğunuzdan emin olunuz.Eğer şifre ve kullanıcı adınız mevcut değil ise firmanızı alarak edininiz.
  • Modeminizin kutusundan çıkan (genellikle sarı renkte olur) Ağ kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza, bir ucunu modeminize takınız. Eğer modem ve bilgisayar arasında uzak bir mesafe var ve modeminiz kablosuz bir modem ise; bilgisayarınızı modemin kablosuz ağına bağlayınız.

 

Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

1. Kurulumu gerçekleştirmek için modeminizin arayüzüne ulaşmanız gerekiyor. Bunun için bilgisayarınızda kurulu olan İnternet Tarayıcısını (Mozilla, Chorme, İnternet Explorer) açıp adres çubuğuna 192.168.1.1 adresini yazıp Enter tuşuna basınız.

Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

 

2. Modeminizin arayüz paneline giriş yapmak için; Superonline kullanıcıları için; Kullanıcı adı : admin / Parola: superonline bilgilerini girip Oturum aç tuşuna basıyoruz. (Modeminizi Superonline dışında bir yerden almışsanız Kullanıcı adı kısmına admin, Parola kısmına admin giriniz.)

(Daha önce şifreyi değiştirmişseniz veya giriş yapamıyorsanız modemi resetlemeniz gerekmektedir. Modem resetleme işleminin nasıl yapılacağını bu yazımızdan görebilirsiniz.)

Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

 

3. Giriş tuşuna bastıktan sonra, varsayılan şifreyi isterseniz değiştirebilirsiniz. Girilecek şifrenin unutulma riskini almamak için İptal butonuna basıp devam ediyoruz.

Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

 

4. Modem arayüz sayfasına giriş yaptık. İşlem yapacağımız kısma ulaşmak için, sayfanın üst kısmında yer alan İnternet yazan butona tıklıyoruz.

Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

 

5. Listede WAN_INTERNET_AD yazan kısmın altında yer alan Düzenle butona basıyoruz.

Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

 

6. Düzenle butonuna bastıktan sonra giriş yapabilmemiz için bir alan açılacak. Yazımızın başında bahsettiğimiz ve İnternet servis sağlayıcınızdan aldığınız İnternet hesabı ve İnternet şifresi ile belirtilen yerlere kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz. Yapılan değişiklikleri kayıt etmek için Karydet yazan butona tıklıyoruz.

Huawei HG658 V2 Modem Kurulumu

Modeminiz tekrar başlatılıp yapılan değişiklikler uygulanacak ve İnternete girebileceksiniz. Eğer herhangi bir sorun olursa kullanıcı adı ve şifreniz hatalı olabilir. Bu durumda İnternet servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekebilir.


 

2 YORUMLAR

  1. Ben Superonline internetini iptal ettirdim ve sonra turknet geçiş yaptım ve aynı Superonline vermiş olduğu modemi kullanacam turknet bana kullanıcı adı ve şifre gönderdi fakat giriyorum kabul etmiyor hata veriyor reset atıyorum olmuyor ne yapmam gerek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz