İnstagram Hesap Silme – Resimli Anlatım (2021)

İnstagram Hesap Silme

Sosyal medyanın en çok kullanılanlarından biri olan İnstagram, kullanıcıları tarafından çok beğenilen ve kullanılan sosyal ağ uygulaması. Filtreli fotoğraf paylaşmanın yanı sıra, İnstagram kullanıcıları profillerinde kısa videolar paylaşarak hayatlarında neler olduğunu takipçilerine anlatabiliyor.

Bazı nedenlerden dolayı, İnstagram kullanıcıları hesaplarını silmek isteyebilir. İntagram profil menüleri altında direkt olarak İnstagram hesap silme ile ilgili bir seçenek yer almadığı için, İnstagram kullanıcılar hesaplarını nasıl silebilecekleri hakkında kafalarında soru işaretleri oluşabiliyor.

Bu yazımızda İnstagram hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olmak için işlemin nasıl yapılacağı hakkında resimli anlatımlar eşliğinde bir rehber hazırlamak istedik.

İnstagram hesabınızı silmeden önce bilmeniz gerekenler;

  • İnstagram profilinizde daha önce paylaşmış olduğunuz bütün bilgilerin (resim, video, hikaye) kalıcı olarak silineceğini unutmayın.
  • İnstagram hesabınızı sildikten sonra, kullanıcı adınız kalıcı olarak silinecektir. Silinen bu kullanıcı adı ile hiç bir zaman başka bir kullanıcı hesap açamayacak.

 

İntagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

1. Silmek istediğimiz kullanıcı adı ile İnstagram hesabımıza giriş yapıyoruz.

 

2. İntagram hesabımızı açtıktan sonra, İnstagram hesabımızı kalıcı olarak silmek için bu linke tıklıyoruz.

 

3. Açılacak olan, hesap silme sayfasında İnstagram bize hesabımızı neden kalıcı olarak silmek istediğimizi soruyor. Herhangi bir seçeneği seçiyoruz.

Seçim yaptıktan sonra, hesabın gerçekten bizim olduğunu belirtmek için Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir ile belirtilen kısma, mevcut İnstagram şifremizi yazıyoruz.

Son defa belirtelim, Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıkladıktan sonra, hesabınız kalıcı olarak silinecektir. O yüzden bir kez daha düşünün. Eğer işlemi yapmakta kararlıysanız ilgili butona tıklayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme

Butona tıkladıktan sonra, otomatik olarak İnstagram ana sayfasına yönlendirileceksiniz. İnstagram hesabınız kapatılmış yani silinmiş olacak.


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz