instagram Hikayede Müzik Paylaşma Nasıl Yapılır?

instagram-Hikayede-Müzik-ekleme

Bu makalemizde siz değerli okurlarımıza instagram hikayede müzik paylaşma nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme

İnstagram’da çok kısa bir süre önce müzik ekleme özelliği ortaya çıkmıştır. Son güncelleme ile kullanılabilir bir hale gelmiştir. instagram story ye müzik ekleme işlemi yapmak isteyen herkes aşağıda belirteceğimiz yöntemleri kullanabilir. Gerekli adımları takip ederek instagram durumda şarkı paylaşma özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Özelliği Nedir?

İnstagram son zamanlarda bu kadar popüler olmasıyla birlikte çok fazla özelliği de beraberinde getirmiştir. Bu özelliklerden biriside instagram hikayede müzik paylaşma özelliğidir.

İnstagram’da hikaye paylaştığınızda arka da müzik çalması, birçok seçeneği birden ortaya çıkaracaktır. Bu da İnstagram kullanıcı kitlenin en çok istediği detaylardan birisidir. Eklenecek müzikler sistemde kayıt şekilde durmaktadır. Hatta kayıtlı müzikler sınırlıdır ve sayısı 1000’dir. Hatta bu durum kısa süre sonra çok fazla sayı olacağını bizlere netleştirmektedir.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yakın zaman içerisinde duyurulan ve dünyada çoğu ülkede instagramda müzikli video paylaşma özelliği kullanımı oldukça basittir. Bunun için birkaç adım bulunmaktadır. Şimdi sizlere instagram hikayede müzik paylaşma iPhone veya diğer sistem telefonlarda bu işlemin nasıl gerçekleştirileceği yöntemlerinden bahsedeceğiz.

İşte yöntemler;

  • İnstagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile öncelikle İnstagram hesabınızı giriş yapın.
  • Ardından hikaye bölümüne geçin.
  • İnstagram kullanıcı kitle, yeni hikayelerine müzik ekleyebilmeleri için mevcutta bulunan hikayeler için bu işlemi gerçekleştirebilirler. Hatta böyle yeni bir hikayeye gerek kalmayacaktır.
  • Hikaye bölümünde dururken kullanıcıların kesinlikle etiket eklemesi gereklidir. Bu durumu gerçekleştirmek için de üst kısımda bulunan gülümseme ifadesi olan butona basmaları yeterli olacaktır.
  • Etiket bölümünde de birçok seçenek bulunmaktadır. Bu nokta da müzik simgesi olan kısmı seçmelisiniz.
  • Tam da nokta ise 1000’den fazla şarkı listesi istediğiniz tarz tercih edilebilir.

Bu işlemi iPhone veya Android sistemli telefonlar içinde kullanabilirsiniz. Bunun için fark eden herhangi bir durum olmamaktadır. Böylece İnstagram hikaye müzikli paylaşma özelliğini de öğrenmiş olduk.

Ancak şunu da belirtelim özellik yeni geldiği için bazı kullanıcılarda gözükmeyebilir. Bunun için bir süre daha beklemek iyi bir seçenek olacaktır. Güncellemeler ile bu özelliği aktif bir şekilde kullanabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz