instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

instagram-Konum-Ekleme

Bu yazımızda sizlere instagram konum ekleme nasıl yapılacağından bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca instagram biyografiye konum ekleme ve instagram yer bildirimi eklemeyide anlatacağız.

instagram Konum Ekleme

Son günlerde İnstagram kullanıcıları instagram konum sorunu ile karşılaşmaktadır. Bizler de instagram yeni konum ekleme konusunu sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Çok kısa süre içerisinde instagram konum ekleyemiyorum sorununa açıklık getirmiş olacaksınız.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki İnstagram bir süre evvel Facebook tarafından satın alınmıştı. Bu gibi servisler eski bir uygulama olan Facebook’tan çekmektedir. Bu sebeptendir ki instagram yeni konum ekleme için Facebook hesabına ihtiyacınız olmaktadır.

Zaten instagram biyografiye konum ekleme işlemini bir kez yaptıktan sonra gerisinde İnstagram üzerinden devam edebilirsiniz. Üstelik instagram yer bildirimi ekleme ile hem gönderilerinize hem de hikayelerinize konum ekleyebilirsiniz. Peki, bu işlemler nasıl gerçekleşmektedir, detaylandıralım.

İnstagram Konum Ekleme İşlemi

Öncelikle instagram bioya konum ekleme işlemi için Facebook uygulamasını açarak işleme başlıyoruz.

Sonrasında adım adım anlatalım;

  • Facebook gönderi paylaşımı gereklidir,
  • Sonrasında instagram yeni konum ekleme işlemi seçilir,
  • Eklenen konumun adı yazılır,
  • instagram konum atma için konumun kategorisini seçelim,
  • Adres için konumun adresini oluşturun,

Bundan sonra ki süreçte konumun adını kontrol ederek doğru şekilde yapılmış mı diye kontrol edebilirsiniz. Şimdi biraz daha detaylandıralım.

Facebook Paylaşımı

Kendi kişisel sayfamızdan kendi profilimize yeni bir gönderi paylaşalım. İçerik bu nokta da önemli değildir yazı da olabilir. Sonrasında ki konum ekle seçeneğinden konumu ekleyebilirsiniz.

Konum Seçimi

Konum yakınsa lokasyondan kolayca çıkabilir. Ancak eklenen konum olmadığı için neredesin? Sorusu olan seçeneğe yeni konum ismi yazılmalıdır.

Konum Kategorisi Seçimi

Konum ismi girildikten sonra kategori seçilir. Konuma uygun bir şekilde seçilerek işleme devam edilir.

Konum için Adres Oluşturma

Tam bir şekilde adresini girmelisiniz. Şu anda buradayım seçeneği ile Facebook size bu nokta da otomatik bularak kolay bir hizmet sunmaktadır. Hatta üst kısmında bulunan fotoğraf makinesi olan butona tıklayarak bulunduğunuz konuma fotoğraf ekleme şansınızda bulunmaktadır. Sonrasında oluştur seçeneği ile adresi de oluşturabilirsiniz.

Böylelikle yeni konum oluşmuş olacaktır. Sağ üst kısımda yer alan devam seçeneğine tıklayarak gönderiyi paylaşın. İnstagram’da konumun paylaşılması için en azından bir kez Facebook’ta paylaşmak yeterli olacaktır. Paylaşım sağlandıktan sonra birde İnstagram’da paylaşın ki tüm kontrolleri sağlamış olun.

Herhangi sorun olmaması halinde yeni konumuzu oluşturarak gönderiye ekleyebilirsiniz. Böylelikle İnstagram uygulamasını açık konumu da buraya eklenmiş mi kontrol edebilirsiniz ve konum paylaşımlarınız bu sayede pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz