Sonsuzluk işareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk-işareti

Bu makalemizde sizlere klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca telefonda sonsuzluk işaretinin yapılışından bahsedeceğiz.

Sonsuzluk işareti Yapımı

Sonsuzluk simgesi günümüzde oldukça değerli anlama gelen ifadedir. Telefonda sonsuzluk emojisi nasıl yapıldığını ve klavyede sonsuzluk simgesi nasıl yapılacağını adım adım öğreneceğiz. Hatta hangi tuşlar yardımıyla sonsuzluk sembolü kolaylıkla yapılır hepsini göstereceğiz.

Sonsuzluk işareti Nedir?

Sonsuzluk bir başka anlamıyla değinirsek, sonu olmayan anlamına gelmektedir. Uzunca sonu gelmeyen bir zamanı ifade eder. Tam anlamıyla ebediyeti temsil eden ve matematiksel bir ifadedir. Sonsuzluk işaretini günümüzde insanlar birbirlerine sonsuz sevgi anlamında göstermektedir. Kısacası duygularını tarif etmek için kullanırlar.

Maalesef ki bilgisayar veya telefonda sonsuzluk işareti direkt şekli bulunmamaktadır. Ancak birkaç yöntem yardımıyla sonsuz işaretini kolaylıkla yapabilirsiniz. Hatta böylelikle bu ince işaret ile duygularınızı karşı tarafa kolayla iletebilirsiniz.

Sonsuzluk Simgesi Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıcıysanız, bilgisayarda sonsuzluk işareti klavye yardımıyla yapılabilmektedir. Bunun için Alt ve 8734 tuşlarına aynı zamanlı basarak kolaylıkla sonsuzluk simgesini oluşturabilirsiniz.

Hatta daha detaylı bir şekilde anlatırsak, Alt tuşuna basılı tutarken klavyenin rakam kısmından 8734 tuşlarına basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabii herkes yeni sürüm bilgisayar kullanmayabilir.

Bunun için eski sistem işletim sistemi kullanıyorsanız Alt tuşu yardımıyla bu sefer 236 tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. Ancak Windows 10 kullanıcıları Alt tuşu ile birlikte 8794 tuşlarıyla başka bir ifade çıkabilmektedir. Bunun içinde kopyala yapıştır yöntemini kullanabilirsiniz.

Telefonda Nasıl Sonsuzluk Emojisi Yapılır?

Sonsuzluk işareti telefon yardımıyla şöyle yapılır. Öncelikle iPhone telefondan bahsedersek, bunun için metin ayarlarından kısayol olarak ekleyebilirsiniz. Öncelikle herhangi bir yerden sonsuzluk işaretini kopyalayın ve sonrasında Ayarlar/Genel/Klavye ve metin değişimi seçenekleri ile sonsuzluk simgesini ifade bölümlerine yapıştırarak bu ifadeyi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Hatta kestirme olan bölüme de sonsuzluk yazabilirsiniz. Böylece iPhone telefonların klavyesinden sonsuzluk yapmanız için ekstra uğraşmanıza gerek kalmayacaktır ve simge halini alacaktır. Tüm bunlarla uğraşmadan da direkt kopyalama tekniği ile rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Diğer Sonsuzluk Sembolü Yapma Yöntemleri

Ayrıca sadece iPhone değil Samsung, LG, Sony gibi android işletim sistemli olan telefonlarda da sonsuzluk işaretlerini kullanabilirsiniz. Bunun için bunun için kopyala yapıştır yöntemini kullanabilirsiniz. Ayrıca sonsuzluk işareti whatsapp yardımıyla da sonsuzluk emojisi ile pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz