instagram Yüklenmiyor Hatası

instagram-neden-Yüklenmiyor

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza instagram yüklenmiyor hatasının sebeplerini ve çözümlerini anlatmaya çalışıyor olacağız.

İnstagram Neden Yüklenmiyor?

İnstagram, sosyal medya uygulamalarından en popüler olanlarındandır. Çoğu zaman İnstagram kullanıcıları instagram neden yüklenmiyor gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Özgürce fotoğraf ve video yükleme uygulaması olarak da bilinen İnstagram uygulamasının en sık rastlanılan sorunları arasında yer alan bu konu, kullanıcıların video paylaşımlarına anlık olarak engel olabilir. Ayrıca İnstagram üzerinden ticari hesaplar da elde edilebilir.

İndirme ya da yükleme gibi sorunlarda karşılaşıldığı zaman yapılması gereken işlemleri, bu sorunların çözülmesine yardımcı olabilir. İnstagram yüklenmiyor ya da indirmiyor gibi şikayetlerin en önemli sebeplerinden birisi, uygulamanın güncel olmamasından kaynaklıdır. Uygulamanız güncelse bu tarz durumlarla karşılaşmazsınız.

İnstagram Yüklenmiyor ya da İndirilmiyor Hataları Neden Oluşur?

instagram niye yüklenmiyor ya da neden videoları indirmiyor gibi şikayetlerinin çok sık dile getirildiği zamanlar olmuştur. Bu şikayetler uygulama kendini geliştirdikçe ve çözüm yolları kullanıcılar tarafından öğrenildikçe daha da aza inmiştir.

İnstagram yüklenmiyor ya da indirilmiyor hatalarının alınmasının nedenleri;

  • En önemli sebebi, uygulamanız güncel değilse bu hatayla karşılaşabilirsiniz.
  • Bağlı olduğunuz internetle alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
  • Cihazda yeterli alanınız yoksa ve bir şeyler silmeniz gerekiyorsa da bu sorunla karşılaşabilirsiniz.
  • Ayarlar menüsünden uygulama yöneticisini seçerek tümü seçeneğini işaretleyin ve Google Play’den silme işlemini gerçekleştirip yeniden yükleyin. Bu işlemleri yaptıktan sonra indirmiyor ya da yüklenmiyor hatası almaya devam ediyorsanız başka nedenlerden dolayı da olabilir.

İnstagram İndirme İşlemleri İçin Alternatif Yöntemler

Kullanmış olduğunuz mobil cihazınızdan ayarlar menüsüne giriş yaparak buradan uygulama yöneticisine girin. Tümü butonuna tıklayarak ilerlemeye devam edin. Google Play Store menüsüne geçiş yaparak buradan, son işlem olarak verileri sil işlemini uygulayın. Gerekli temizliği bu şekilde yaptıktan sonra, artık indirmeyle alakalı herhangi bir sorun yaşamak zorunda kalmazsanız. Yine aynı durum ortaya çıkarsa, aynı işlemleri yeniden yapmalısınız.

İnstagram Yüklenemiyor ya da İndirilemiyor İşlemi Her Cihazda Aynı Mıdır?

Her telefonun kendine göre bir çalışma prensibi vardır. Bu en ufak konularda bile olsa değişkenlikler gösterebilir. Eğer bu sorunla Android cihazlarda karşılaşıyorsanız, cihazınızda yer kalmadığı için böyle oluyor olabilir. Verileri temizleme işlemi yapılarak Android cihazların sorunu çözülebilir. Bu da çözüm olmuyorsa Ayarlardan İnstagram’ın Depolama kısmına giderek önbelleği silmeyi deneyebilirsiniz.

iPhone cihazlarda ise tıpkı Androidlerde olduğu gibi, cihazda yer kalmamış ve o yüzden bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Belleği kaplayana gereksiz dokümanları silerek bunun önüne geçebilirsiniz. Telefonunuzda gereksiz olan video, fotoğraf ya da uygulamaları kaldırarak işleminize devam edebilirsiniz.

Bir sonraki aşamada ise Ayarlar kısmına giderek Genel/Saklama Alanı/iCloud Kullanımı> Alanı Yönet kısmından İnstagram’ı seçin ve İnstagram’ı sil seçeneğiyle devam edin. Bu sayede kaplamış olduğu bellekle birlikte İnstagram’ı telefondan silmiş olursunuz. İnstagram‘ı yeniden indirip kurarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz