YouTube Neden Açılmıyor?

youtube-neden-girmiyor

Bu yazımızda sizlere en çok beğenilen uygulama olan youtube neden açılmıyor sorunun çözümünü açıklıyor olacağız. Ayrıca youtube girmiyor sebebini anlatacağız.

Youtube Neden Açılmaz !

Günümüz teknolojisinde Youtube fazlasıyla popüler bir uygulama olmuştur. Ancak bunun için de bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Son zamanlarda karşımıza, Youtube neden giremiyorum veya Youtube videoları neden açılmıyor? Tarzı sorular çıkmaktadır. Eğer sizde Youtube açılmıyor ne yapmalıyım diye soruyorsanız aşağıda belirteceğimiz noktaları mutlaka denemelisiniz. Bildiğiniz tüm denemeleri yapmanıza rağmen Youtube neden açılmaz diye soruyorsanız o zaman bizim yöntemlerimizi denemelisiniz.

Youtube Video Açma Sorunu

Öncelikle şöyle ki bazen bu tarz uygulamalar sorunlar çıkabilmektedir. Youtube neden video açılmıyor diye soruyorsanız. O zaman bu yöntemleri mutlaka yapmalısınız.

Yöntemler;

  • Mobil cihazınızı öncelikle kapatıp, açın.
  • Başka bir telefondan da denemelisiniz.
  • İnternet ağınızda değişiklik yaparak tekrar açmayı deneyin.
  • VPN uygulamasını kullanmayı deneyin.
  • Normal tarayıcı üzerinden Youtube uygulamasını açmayı deneyin.
  • Youtube genel ayar ve önbellek ayarlarını silin.
  • Son olarak da uygulama üzerinden Youtube güncellemelerini kaldırın.

Böylece bu yöntemler sayesinde teknik sorun olmadıkça Youtube niye açılmıyor sorununa açıklık getirmiş olacaksınız. Geçtiğimiz yıllarda bilindiği üzere Youtube uygulaması Türkiye’de belli bir süreli engel getirilmişti. Bu süreçte bile belli belirsiz yöntemler sayesinde Youtube üzerinden video içeriklerini izleyen kişiler olmuştur.

Ancak bu kişiler son dönem ortaya çıkan Youtube video açılmıyor sorununa cevap bulamamışlardır. Şöyle bir genel olarak baktığımızda, Youtube açılmıyor sorununu araştırdığımızda 500 İnternal Server Error’u verdiği tarzında sorunlar ortaya çıkmaktadır. Böyle bir hata ile karşılaşmanız halinde mecburen beklemelisiniz.

Çünkü bu hata, sizden değil tamamen Youtube server sistemiyle alakalı bir durumdur. Ayrıca bu sorunun çözülmesi oldukça da belirsizdir. Ama şöyle bir detay da var ki, böyle sorunla karşılaşmanız durumunda en fazla maksimum 30 dakika içerisinde Youtube uygulaması bu sorunu gidermektedir.

Mobil Cihaz Youtube Sorunu

Eğer kullandığınız elektronik mobil cihazınızda Youtube erişim sorunu yaşıyorsanız, bunun için kesinlikle öncelik olarak internet ağ durumunuzu kontrol etmelisiniz. Bunun için internetinizi açıp kapatmanız yeterli olacaktır. Ardından eğer halen sorun giderilmediyse WİFİ üzerinden modeminizi kapatıp tekrar açmanız kesin çözüm getirecektir.

Çünkü bazı durumlarda bağlı olduğunuzda pot platformlar internet erişim sorunu meydana getirmektedir. Ayrıca Youtube erişim sorunu yaşayan kişiler, güncelleştirmeleri manuel bir şekilde takip etmeli ve yapmalıdır. Bunun için Google Play Store’den güncelleme kısmından Youtube programını bulmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca bunun için zaten hali hazırda bir güncelleme varsa, bunun bildirimi size öncesinde düşecektir. Güncelleme yapmanız gerektiği nokta da geciktirirseniz, kesinlikle belli bir süre sonra Youtube programını kullanamaz duruma gelebilirsiniz. Ayrıca WİFİ olmadan kendi internetiniz yani mobil veriniz ile bu güncelleştirmeleri sağlayabilirsiniz.

Youtube programı günümüzde hem faydasını hem de eğlencesini görmekteyiz. Şimdiler de zaman geçirmek için harika bir alternatiftir. Bu yüzden bu kadar kullanılmasıyla meydana gelebilecek sorunları sizler için çözüme kavuşturmak istedik. Umarız yardımcı olabilmişizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz