instagram Etiketleme Nasıl Yapılır?

intagramda-etiketleme

Bu yazımızda sizlere instagram etiketleme nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Ayrıca instagram hikayede arkadaş etiketleme nasıl yapılacağını bahsedeceğiz.

Etiketleme sosyal medyada herhangi bir gönderi veya durum için listemizdeki bir veya birden fazla kişiyi gönderiyle ilişkilendirme durumudur. instagramda nasıl etiketlenir ve birçok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

instagramda Etiketleme Nedir?

instagram da etiketleme etiketlediğimiz kişi bizi engellemediği müddetçe takip ediyor ya da etmiyor olalım fark etmeksizin gerçekleştirilebilir. İnstagram’da bir gönderiye veya duruma istediğimiz kişiyi etiketleyebiliriz.

instagramda Etiketleme Nasıl Olur?

İstediğimiz bir bireyi instagram etiketleme yoluyla bir gönderiyle ilişkilendirmek için yapmamız gereken yani instagramda etiketleme nasıl olur sorusunun cevabı ”@” işaretini oluşturarak istediğimiz kişinin adını yazmaktır. ”@” işaretini yazdıktan sonra isim girerken İnstagram uygulaması ilgili olabilecek kişileri seçenek olarak önünüze çıkaracaktır.

İnstagram Hikayeye Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasının sevilen özelliklerinden bir tanesi de hikaye oluşturma özelliğidir. İnsanlar hikayelerini paylaşarak İnstagram’daki bireylerle etkileşime geçerler. instagram hikaye etiketleme yoluyla hikayede yer alan veya hikayeyi görmesini istediğiniz kişiyi ilişkilendirebilir ve haberdar edebilirsiniz.

instagram hikayeye kişi etiketleme şu adımlar izlenerek yapılır;

  • İnstagram uygulamasına girdiğinizde sol üstte yer alan ”hikayen” sekmesine tıklayın.
  • Oluşturacağınız hikayeyi belirleyin.
  • Oluşturduğunuz hikayenin üstüne uzunca basın.
  • Karşınıza gelen ‘‘Bahset’’ sekmesine tıklayın ve etiketlemek istediğiniz kişiyi seçin.
  • Gönder tuşuna bastığınızda hikayeniz oluşturulmuş olacak ve kişiyi hikayenize etiketlemiş olacaksınız.

İnstagram Kişi Nasıl Etiketlenir?

instagramda kişi nasıl etiketlenir sorusunun cevabı da üstte yazdığı üzere ‘‘@’’ işaretinden geçmektedir. Yani bir kişiyi İnstagram’da etiketlemek için yapmamız gereken ‘‘@’’ yazarak etiketlemek istediğimiz bireyin kullanıcı adını yazmaktır.

İnstagram da Yoruma Etiketleme Nasıl Yapılır?

İnstagram’da bireyleri çeşitli özelliklerde etiketleyebilirsiniz. Bunlardan bir diğeri de instagram da yoruma etiketleme yapmaktır. instagram da yoruma etiketleme nasıl yapılır sorusuna gelecek olursak yorum yapacağımız alana gelerek ‘‘@’’ yazıyoruz ve etiketlemek istediğimiz kişi veya kişileri seçerek mesajımızı yolluyoruz. instagramda arkadaş nasıl etiketlenir sorusunun cevabı da aynıdır.

İnstagram Etiketleme Kapatma

Sosyal medyada arkadaş grubumuz veya takip ettiğimiz bireylerin yapısına göre bazen etiketlenmeler can sıkıcı hale gelebilmektedir. Ya da tanımadığımız bireylerin sizi etiketlemesi canınızı sıkıyor olabilir. Bu sorunlardan kurtulmanın yolu instagram etiketleme kapatma özelliğini bilmekten geçmektedir. Maalesef İnstagram uygulamasında etiketleme kapatma özelliği bulunmamaktadır. Etiketlemesini istemediğiniz bireyin sizi etiketlemesini istemiyorsanız kişiyi engelleyebilirsiniz. Ya da etiketlendiğinizde ”Profilimde gizle” seçeneğini kullanarak kişinin etiketlemesini görmezden gelebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz