Ana sayfa İpucu Mobil Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

0
Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza ağda kayıtlı değil hatasının çözümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ağda Kayıtlı Değil Nedir?

Cep telefonu kullanıcılarının sürekli olarak karşılaştıkları durumlardan biri olan ağda kayıtlı değil hatası çok sık karşılaşılan bir durumdur. Cihazın şebekeyi bulamadığını gösteren özel bir uyarı mesajı olan ağda kayıtlı değil sorunu özellikle yurt dışından gelen ve kaçak cep telefonlarında görülen bir sorundur.

Bunun dışında olası yazılım hatası ve düşme kaynaklı da görülmektedir. Ağda kayıtlı değil ne demek sorusuna verilecek en basit cevap cep telefonlarınızdan aramama yapamamanız demektir.

Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Neden Olur?

Telefon ağda kayıtlı değil sorunu sık sık karşılaşılan bir durumdur. Birçok cep telefonu kullanıcısının karşılaştığı Ağda kayıtlı değil nedir durumun başlıca nedenleri arasında;

  • Kaçak Çin malı telefon olması
  • İMEİ silinmesi
  • Telefonun düşürülmesi
  • Sim kartta arıza oluşması
  • İMEİ’nin başka bir cihazda daha kullanılması
  • İMEİ kaydının yanlış yapılması

Bunun gibi sorunlar nedeniyle cep telefonlarında ağda kayıtlı değil sorunu yaşanmaktadır.

Ağda Kayıtlı Değil Çözümü

Ağda kayıtlı değil hatası çözümü oldukça basit bir kaç adımdan oluşmaktadır. Bu sorunu yaşamanız halinde ilk yapmanız gereken cihazınızın fabrika ayarlarına geri dönmek olmalıdır. Ama bu durumda cihazınızın içerisindeki tüm verilerin silineceği unutmayın. Cihaz verileri silinsin istemiyorsanız, hatanın tam olarak kaynağını bulmak için cep telefonu sim kartınızı başka bir telefonda deneyerek kartınızda sorun olup olmadığından emin olun.

Türk telekom ağda kayıtlı değil hatası sim kaynaklı olabiliyor. Arızanın nedenini tespit etmek için sim kartınızı başka bir telefonda deneyin, aynı hatayı almanız halinde bağlı bulunduğunuz şebekenin müşteri hizmetlerini arayarak yardım talep edebilirsiniz.

IMEI Kontrolü

Ağda kayıtlı değil nedir, sorusu cep telefonları kullanıcılarının sık karşılaştığı bir sorundur. Bu sorunun birçok nedeni bulunmaktadır. Samsung ağda kayıtlı değil hatası alıyorsanız cep telefonunuza IMEI kontrolü yapmanız gerekir. İlk olarak cep telefonunuzdan *#06# tuşlaması yaparak IMEI numarasını öğrenmeli ve sorgulatmasını yapmalısınız. IMEI numarasının kopyalanmış olması bu gibi sorunlara neden olabilir, emin olduktan sonra diğer adımlara geçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here