instagramda Müzik Paylaşma Nasıl Yapılır?

instagramda-müzik-ekleme

Bu makalemizde sizlere instagramda müzik paylaşma nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca instagram şarkı paylaşmanın yollarını anlatacağız.

İnstagram Müzik Paylaşma

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri İnstagram’dır. Birçok kişi tarafından gün içinde defalarda kullanılmakta, hatta bazı kişilerin birden fazla hesabı da bulunmaktadır. Bu yüzden İnstagram sürekli yeni güncellemeler yaparak kendini geliştirmektedir. Bu güncellemelerden biri de paylaşımlara müzik eklemektir. Ancak instagram müzik paylaşma konusunda bilgi vermeden önce İnstagram hakkında da bilgilendirme yapılması gerekir.

İnstagram Nasıl Bir Uygulamadır?

İnstagram, bir sosyal medya uygulamasıdır. Milyarlarca kişi tarafından kullanılmaktadır ve gün içerisinde binlerce yeni kişide katılmaktadır. İOS ve Android yazılımlı cihazlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bunun için App Store ya Google Play uygulamalarından indirilmelidir. İnstagram ücretsiz bir uygulamadır.

İnstagram’dan hikaye, video ve fotoğraf eklemesi yapılabilir. Ayrıca kullanıcılar arasında iletişim kurulabilmektedir. Bu iletişime, İnstagram uygulamasında DM yani direct message denilmektedir.

İnstagram uygulamasında iki hesap çeşidi vardır. Bunlar; kişisel ve işletme hesaplarıdır. Kişisel hesaplar, gizli ya da herkese açık olabilirken işletme hesapları herkes tarafından görülmektedir. İşletme hesapları ticari amaç gütmektedir. Bu sayede geniş kitlelere kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

İnstagram Uygulamasında Müzik Nasıl Paylaşılır?

instagramda şarkı paylaşma ya da instagramda müzik paylaşma arama motorlarında sık aranmaktadır. İnstagram uygulamasında müzik kolaylıkla paylaşılabilmektedir. Bunun için birkaç aşama eksiksiz yapılmalıdır.

Bu aşamalar;

  • Ekranın sol üst köşesindeki “+” simgesine basılmalıdır.
  • Ekrana hikaye ekleme kısmının gelmesi beklenmelidir.
  • Bu kısma, şarkı, video ya da fotoğraf eklenebilir.
  • Ayrıca sayfanın sağ alt kısmında emoji, yazı ve gif seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekleri kullanarak paylaşıma eklemeler yapılabilir.

Müzik Paylaşımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Paylaşımın dikkat çekmesi için kaliteli şarkılar paylaşılmasıdır. Kaliteli şarkı derken ses kalitesi iyi olan şarkılardan bahsedilmektedir. Şarkının sözlü olması gerekmez. Bir manzara fotoğrafına fon müziğin eşlik etmesi iyi bir paylaşım olmasını sağlayacaktır.

Hikayenin sağ üstünde bulunan etiket kısmında da birçok şarkıya ulaşabilirsiniz. Paylaşımın fazla kitleye ulaşması için “hastag” kullanımı da önemlidir. Ancak hastag ile müzik paylaşımı şu an sadece İOS yazılımlı cihazlarda vardır. Android yazılımlı cihazlara da gelmesi beklenmektedir.

Android cihazlara bu özellik geldiğinde kişinin haberdar olması için uygulamayı sürekli güncellemesi gerekmektedir. Aksi halde yeni özellikte yararlanamayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz