WhatsApp Bildirimi Gelmiyor Sorunu Çözümü?

WhatsApp-Bildirim-Gelmiyor

Bu yazımızda sizlere whatsapp bildirimi gelmiyor sorunun çözümünü anlatmaya çalışacağız. Ayrıca whatsapp mesajları geç gelmesi sebebini anlatacağız.

WhatsApp Mesaj Bildirimi Gelmiyor?

Teknoloji ile birlikte hayatımıza giren teknolojik sorunlar, yanıtlarını aramaya devam ediyor. Birçok insanın sıklıkla kullandığı WhatsApp, kullanıcısına zaman zaman yarattığı hata ve ileti sorunları ile birlikte, bazı durumlarda da kullanıcıdan kaynaklı soru ve sorunlar yaratabiliyor. WhatsApp mesaj ileti sorunu, WhatsApp bildirim sesi gelmiyor problemi ve WhatsApp mesajları geç gelmesi sorunları bunlardan yalnızca birkaçı. Bu durumlardan kurtulmak için Google’da cevap arayanlara, her sorunun cevabını tek bir yazı içerisinde paylaşmak ve bu soruların cevabını vermek istedik. WhatsApp’ın ne olduğu ve mesaj bildirim sorunları ile alakalı cevaplarımız için hazırsanız, başlayalım.

WhatsApp Uygulaması

WhatsApp, Jan Koum ve Brian Action tarafından geliştirilen, ücretsiz online mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte 2010 yılında kullanılmaya başlayan WhatsApp, bugün dünya üzerinde bulunan her akıllı telefonda işlev yürüten ve en çok kullanılan haberleşme uygulaması olarak biliniyor. WhatsApp, yazılımı ortaya çıkaran Jan Koum ve Brian Action tarafından, tarihin en büyük internet tabanlı satın almalarından biri ile Facebook’a satılmıştır.

WhatsApp Bildirimi 

WhatsApp ile gönderilen her mesaj, karşı tarafa bir bildirim ve ikaz sesi ile iletilmektedir. Çeşitli ayarlar vasıtası ile WhatsApp’ta bildirim sesi, arama sesi, bildirim ışığı seçenekleri değiştirilebilmektedir. Bazı durumlarda ise yaşanan teknik aksaklık veya kullanıcı hatası sebebi ile WhatsApp mesaj bildirimi gelmiyor olabilir. Bu durumda doğru adımlar atılarak bu ayarların düzenlenmesi ve hatanın giderilmesi gerekecektir.

WhatsApp Bildirimi Gelmiyorsa Nasıl Düzeltilir?

WhatsApp bildirim sorunu çok sık karşılaşılan bir sorundur. Genellikle kullanıcının farkında olmadan ayarlar ile oynaması sebebi ile WhatsApp mesaj bildirimi gelmiyor olabilir.

Bu problemi düzeltmek ve bildirimleri görebilmek için sırası ile aşağıdaki adımları takip edin;

  • Cep telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede bulunan dikey üç noktayı seçin.
  • Açılan seçeneklerden ‘Ayarlar’ sekmesini tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak ayarlar ekranında, Bildirimler seçeneğini seçin.

Bu adımları takip ederek, bildirim seçeneklerinde titreşim, ışık, bildirim tonu gibi ayarlarınızı yapabilir ve artık bildirim alabilirsiniz.

WhatsApp Bildirimlerinin Ekrana Gelmemesi

WhatsApp bildirim gelmiyor iPhone ve android hatası için aynı çözümler ile giderilebiliyor. WhatsApp ayarlarına girerek bildirimleri ayarlamanız durumunda WhatsApp mesaj sesi gelmiyor hatasını çözümleyebilirsiniz.

Ancak, bazı hatalar uygulama kaynaklı değildir. Bazı zamanlarda, telefonunuzun uygulamalara bildirim izni sağlayan panelinden kaynaklı sorunlarda yaşanabilir. Bu sorunlara bağlı olarak WhatsApp bildirimleri ekrana gelmiyor olabileceği gibi WhatsApp açmadan mesaj gelmiyor sorunu da yaşayabilirsiniz.

Bu problemi gidermek, ekrana gelmeyen mesajları görebilmek istiyorsanız, bildirimlere izin vermeniz yeterli olacaktır.

Bu düzeltmeyi uygulamak için telefonunuzdan;

  • Ayarlar’a giriniz.
  • Uygulamalar ve bildirimler’i seçiniz.
  • WhatsApp uygulamasını seçiniz.
  • Bildirimler’i tıklayınız.
  • Mesaj bildirimleri, bildirimleri göster ve diğer bildirim ayarlarını seçiniz.

Bu sayede mesaj geldiğinde ekrana yansımama ve bildirim gelmemesi sorunlarını atlatmış olacaksınız.

WhatsApp Hataları Nasıl Düzeltilir?

WhatsApp‘ın kendisinden kaynaklanan hatalar, yılda veya birkaç yılda bir başa geliyor. Bu durumlarda kullanıcılar açısından bir düzeltme sağlanması mümkün değil. Ancak, kullanıcı ve cihaz kaynaklı hatalar WhatsApp mesaj gelmiyor ya da mesaj bildirimi gelmiyor hatalarının çözülebildiğini gösteriyor. Bu durumda yukarıda belirtilen adımları dikkatlice takip ederek, bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz