İnternetten Nasıl Font İndirilir?

1102
0

Tasarım ve çalışmalarınız için müşteri ya da hedef kitlenizin gözüne hoş gelecek font kullanmak projelerini başarılı yapan kriterlerden bir tanesidir.

Her ne kadar çoğu kişinin az çok bilgisi olsa da internetten font nasıl bulunur? internetten font nasıl indirilir? ve indirilen font sisteme nasıl yüklenir? bu konu hakkında açıklayıcı görseller eşliğinde bir rehber hazırlamak istedik.

 

İnternetten Font İndirme

1. Eğer daha önce bir font aratmışsanız, muhtemelen binlerce sonuç ile alakasız birçok sonuca ulaşmışssınızdır. Font denince Dünya genelinde ücretsiz en çok fonta ev sahipliği yapan dafont.com İnternet sitesi, sizi bu gereksiz sıkıntılardan kurtaracaktır. Tamamen ücretsiz olarak içerdiği binlerce font ile yıllardır kullanıcılarına hizmete veren siteye giriş yapıyoruz öncelikle.

 

2. Siteye giriş yaptıktan sonra, eğer aradığını özel bir font yok ise Ana sayfada yer alan Kategoriler kısmından, proje ve ya çalışmanıza göre fontlara göz gezdirip, uygun bir font arayabilirsiniz.

 

3. Aradığınız font belirli ise, arama kısmına aradığınız fontun adını yazarak arama yaptırabilirsiniz. Örneğin, bir sitede görüp çok beğendiğim Lotte Paperfang fontunu indirmek istiyorum. Arama kısmına fontun adını yazıp Search butonuna basıyorum.

İnternetten Font Nasıl İndirilir?

 

4. İstediğimiz fontu bulduktan sonra, indirme işlemini gerçekleştirebilmek için Download yazan butona tıklıyoruz.

İnternetten Font Nasıl İndirilir?

 

5. Seçtiğimiz fontu .zip dosyası içerisinde indirip bilgisayarımıza kayıt ediyoruz.

İnternetten Font Nasıl İndirilir?

 

6. Windows klasörü içerisinde yer alan Fonts klasörünü açıyoruz. İndirdiğimiz .zip dosyası içerisinde yer alan font dosyalarını bu klasöre atıyoruz.

İnternetten Font Nasıl İndirilir?

 

Böylelikle indirdiğimiz font kullanıma hazır hale geliyor. Artık dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İnternetten Font Nasıl İndirilir?


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here