Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma

784
0

Microsoft tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan Windows 10, getirdiği radikal değişimlerle başarısını her geçen gün katlıyor. Ancak maalesef bazı yenilikler aynı ölçüde beğeni kazanmıyor. Bu yeniliklerden bir tanesi de, Hotmail hesabı ile Windows kuran kullanıcıların Windows 10 her açıldığında Hotmail şifrelerini tekrar ve tekrar girme zorunluluğu. Öyle ki bilgisayar kilit ekranına geçtiğinde bile tekrar şifrenin girilmesi gerekiyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu varsayılan ayar güvenlik gerekçesi ile zorunlu hale getirilmiş. Ancak bu zorunluluğu ortadan kaldırmaz biz kullanıcıların elinde.

Sizlere bu yazımızda, Windows 10 giriş şifresini kaldırma nasıl olur, açıklayıcı bir dille görseller eşliğinde anlatmak istedik. 1 dakikadan kısa bir sürede gerçekleştireceğiniz işlem ile, Windows 10 giriş şifresini kolaylıkla kaldırmış olacaksınız.

Windows 10 Şifre Değiştirmek

1. İlk olarak Windows Tuşu + R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açıyoruz. Aç kutucuğuna netplwiz yazıp Kullanıcı Hesapları penceresini açıyoruz.

Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma

 

2. Açılan Kullanıcı Hesapları penceresinde, şifresini kaldırmak istediğimiz kullanıcı hesabını fare işaretçisi ile seçili hale getirip, yukarıda bulunan “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” yazan bölümdeki seçimi kaldırıyoruz.

Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma

 

3. İşlemi onaylamak için, aynı pencereden Uygula butonuna basıyoruz. Sonrasında bizden güvenlik gerekçesi ile ilgili hesabın aktif şifresi güvenlik amaçlı istenecektir. Şifreyi yazdıktan sonra Tamam butonuna tıklıyoruz. Sonrasında diğer pencereyi de kapatmak için Tamam butonuna basıp işlemi bitiriyoruz.

Windows 10 Giriş Şifresini Kaldırma

 

Windows 10 giriş şifresini kaldırma nasıl yapılır görmüş olduk. Artık bundan sonraki Windows oturum açma, kilit ekranında kalma gibi durumlarda, şifresiz olarak Windows 10’a giriş yapabiliriz.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here