Ana sayfa İpucu Modem Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

1
Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

Eviniz veya ofisinizde kullandığınız, kablosuz modeminizde oluşturulan Wi-Fi ağına bağlanmanızı sağlayan Wi-Fi şifresini unutmanız normaldir. Bu durum genellikle, yeni modem kurulumu gerçekleştiren kullnıcıların başına gelebiliyor. Kablosuz modemlerde yer alan varsayılan (fabrika çıkışlı) Wi-Fi şifresi güçlü kombinasyon içerdiği için kullanıcılar bu şifreyi sadece ilk seferde ve bir kereliğine kullandıkları cihazlara yazıyor.

Bu yazımızda buna benzer sorunlar nedeni ile sorun yaşayan kullanıcılara yardımcı olmak adına unutlan Wi-Fi şifresini bulma işlemi nasıl yapılır bunu göstermek istedik.

Bilgilendirme : İşlemi yapabilmek için, daha önce Wi-Fi şifresini bulmak istediğiniz Wi-Fi ağına bağlantı kurmuş olmanız gerekmektedir. Anlatılan işlem Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlar için geçerlidir. Ayrıca Wi-Fi şifresini görünteleyebilmek için, Administrator kullanıcı haklarına sahip bir Windows hesabı ile İşletim Sistemine giriş yapılması gerekmektedir.

 

WiFi Şifresi Nasıl Bulunur?

1. İlk olarak Görev Çubuğu‘nun sonunda yer alan saat simgesinin yanındaki Wi-Fi simgesine tıklıyoruz. Açılan pop-up penceresinden, Ağ ve İnternet ayarları yazan seçeneğe tıklıyoruz.

Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

 

2. Aktif olarak şifresini bulmak istediğimiz Wi-fi ağına bağlıysak, resimdeki gibi aktif olan Wi-Fi ağına tıklıyoruz.

Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

 

3. Açılan Wi-Fi durumu penceresinden Kablosuz Özellikleri yazan butona tıklıyoruz.

Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma

 

4. Gelen Wi-Fi Ağına ait özellikler penceresinden Güvenlik tabına tıklıyoruz. Ağ güvenlik anahtarı yazan kısımda Wi-Fi şifresi gizli bir biçimde mevcuttur. Şifreyi görebilmek için Karakterleri göster onay kutucuğunu işaretliyoruz. Şifreyi unutmayacağınız bir yere not ettikten sonra pencereyi kapatabilirsiniz.

Unutulan Wi-Fi Şifresini Bulma


 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here