Program Hakkında 

Lightworks programı ücretsiz ve tamamen profesyonel kullanım için üretilmiş bir video düzenleme programıdır. Hatta öyle ki bir çok filmin montajında sadece Lightworks kullanılmıştır. Sunduğu üstün özellikler sayesinde, herhangi bir ücretli yazılıma gerek kalmadan bütün video düzenleme işlemlerini yapabilmenizi sağlar.

ALAKALI BAĞLANTI : Lightworks ile Hazırlanmış Bazı Filmler

+ Artıları

  • Lightworks programında yer alan gelişmiş araçlar ve eklentiler sayesinde profesyonel video düzenlemeleri yapabilirsiniz.
  • Programın en güzel özelliklerinden biri de, kullanıcısına gerçek zamanlı efekt yapabilmesine olacak sağlar.
  • Ev kullanıcıları ve yayıncılar için tamamen ücretsizdir.

– Eksileri

  • Arayüzü her ne kadar After Effects’i andırıyor olsa da, ilk bakışta karmaşık olarak görünebilir.

 

Lightworks

Video işleme, düzenleme ve montaj programları ile biraz içli dışlıysanız, Lightworks’un ücretsiz olmasına şaşırmanız olası.

Videolarınızda kullanabileceğiniz sahneler arası renk ve parlaklık geçiş özellikleri sizi heyecanlandırabilir. İlk kullanımda kısa yollara ve komutların yerleşimine alıştıktan sonra, hızlı bir biçimde etkileyici videolar yaratabilirsiniz.

Nasıl bir video hazırlamak istiyor olursanız olun, Lightworks ile mutlaka bunu başarabilirsiniz.

Son zamanlarda Youtube yayıncıları arasında çok kullanılan; videodaki sessiz kısımların kırpılmasını işlemini sadece bir kaç dakika içinde tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca Lightworks içerisinde yer alan kayıt etme kütüphanelerinden birini seçerek hızlı bir biçimde çalışmanızı dışa aktarabilirsiniz.

Kısa film veya belgesel yönetmeniyseniz, Lightworks  sayesinde ses ve görüntü ayrıştırma işlemlerini kolay ve etkili bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Renk düzeltme, ses ayrıştırma, gerçek zamanlı efekt gibi işlemleri olmuş bilin.

BENZER İÇERİK : Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Ancak yine de uyarmakta fayda görüyoruz.

Lightworks’ü etkili bir biçimde kullanabilmeniz için, saatler boyu programı deneyimlemeniz ve kullanmanız gerekmekte. Bir bilgisayar programını etkili bir biçimde kullanabilmeniz için, ortalama olarak 500 saat harcamanız gerektiğini unutmayın (Her ne kadar programdan programa fark etse de).

 


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz