Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Format Factory kullanarak saniyeler içerisinde video birleştirme yapın.

4699
0

Elimizde birden çok video olduğunu düşünelim. Bu videoları istediğiniz sıraya göre birleştirmek istiyorsunuz. Ancak aklınızda “Video birleştirme nasıl yapılır ?” sorusu geliyor. Hazırladığımız resimli rehber sayesinde video birleştirme işleminin Format Factory programı ile nasıl yapılacağını kolayca öğrenebilirsiniz.

Başlamadan Önce Bilgisayarınıza Kurmanız Gerekenler

  • K-Lite Codec Pack : Video dosyalarını sorunsuz bir biçimde çalıştırmak ve düzenlemek için sahip olmanız gereken codec paketi. Bu linke tıklayarak indirebilir, bilgisayarınıza kurabilirsiniz. .
  • Format Factory : İşlemi gerçekleştireceğimiz program. Bu link üzerinden bilgisayarınıza indirip, kurulum yapabilirsiniz.

 

Video Birleştirme

1. Format Factory programını açıyoruz. Sol alt kısımda yer alan Utilities seçeneğine tıklıyoruz.

 

2. Açılan kısımdan Video Birleştiricisi kısmına tıklıyoruz.

Video Birleştirme Nasıl Yapılır

 

3. Video birleştirme işlemini yapabileceğimiz kısım açılmış oldu. Birleştirme istediğimiz dosyaları Kaynak Dosya Listesi ile gösterilen kısma almamız gerekiyor. Dilerseniz birleştirmek istediğiniz video dosyalarını maus ile seçip, sürükle bırak yöntemi ile listeye atabilirsiniz.

Önerimiz; düzgün bir çalışma ortamı sağlayabilmek için birleştirmek istediğiniz videoları bir klasör içinde alıp Klasör Ekle butonuna basıp, klasörün bilgisayarınızdaki yerini göstermeniz yönünde.

Gözat butonuna basarak, video dosyalarının yer aldığı klasörü seçiyoruz.

 

4. Birleştirmek istediğimiz video dosyalarını listeye eklemiş olduk. Eklenen videoların boyutları, çözünürlükleri, uzunlukları gibi bilgiler yer alıyor. Videolar listede yer alan sırada işlenecektir. Örneğimizden yola çıkarsak; video birleştirme işleminde sonra oluşturulacak video dosyasında, ilk olarak “KolayData-intro”, sonrasında “Konu-anlatimi-176” dosyası olacaktır. Eğer sıralamayı değiştirmek isterseniz, video dosyasını seçili hale getirip alt kısımdaki oklar yardımı ile videonuzun sıralamasını değiştirebilirsiniz.

Birleştirecek videonun formatını Çıktı Ayarı kısmından seçebilirsiniz. MP4 veya MKV olarak ayarlayabilirsiniz. Oluşturulacak dosyanın boyutunun az olmasını istiyorsanız MP4 formatını seçebilirsiniz. MKV formatında videonun çözünürlüğü yüksek olabileceği gibi dosya boyutuda MP4 ‘e kıyasla yüksek kalabilir.

 

5. Dilediğiniz ayarları yaptıktan sonra, video birleştirme işlemini başlatmak için Tamam butonuna tıklıyoruz.

 

6. Format Factory ana ekranına dönüyoruz. Video birleştirme görevimizin iş sırasına alındığını görüyoruz. İşlemi başlatmak için Görevi seçili hale getirip, menüde yer alan Başla butonuna tıklayarak işleme başlıyoruz. Video birleştirme işlemi eklenen dosyaların boyutuna bağlı olarak, birkaç saniye veya birkaç dakika sonra bitecektir.

Birleştirilen videoya ulaşmak için, Görevin üzerinde sağ tıklayıp Çıktı Klasörünü Aç seçeneğine tıklayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here