Samsung Telefonlarda Ekran Parlaklık Kontrol Barı Sorunu

Parlaklık Kontrol Barı

Yeni nesil Samsung akıllı telefonlardan birini (Galaxy S7, S8 veya Note 5 gibi) kullanıyorsanız, Marshmallow güncellemesinden sonra telefonunuzda birçok şeyin değiştiğini fark etmişsinizdir. Tema renklerin daha soft tonların kullanılması, uyarı balon rengi değişimi gibi bir çok görsel ayarın yanında, telefonda yer alan ayarların da farklılaştığını biliyorsunuz.

Güncellemeler her ne kadar kullanıcıların telefonları ile daha üst düzey deneyim yaşaması için yapılmasa da, bazı değişiklikleri kullanıcılar sevmemiş olabilir.

Bu değişikliklerden belki de en kullanışsız olanı, bildirim panelinde yapılan gereksiz bir düzenleme oldu. Bildirim panelini aşağı doğru hareket ettirdiğinizde telefonunuzun parlaklık ayarını yapabildiğiniz ayar barına ulaşmak zahmetli hale geldi. Samsung parlaklık kontrol barını, güncelleme öncesi haline getirmek ise hiçte zor değil.

Parlaklık Barı Sorunun Çözümü

1. Bildirim barını aşağı doğru indiriyoruz.

Parlaklık Kontrol Barı

 

2. Parlaklık barının altında yer alan, aşağı doğru ok simgesine dokunuyoruz.

Parlaklık Kontrol Barı

 

3. Parlaklık kontrol barını eski haline getirmek için, Kontrolü üstte göster‘i aktif hale getirip, onaylamak için BİTTİ yazan kısma dokunuyoruz.

Parlaklık Kontrol Barı

 

4. Ve mutlu son! Parlaklık kontrol barı eski haline gelmiş olduk.

Parlaklık Kontrol Barı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz