Silinen Numaraları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

699
0
Silinen-Numaraları-Geri-Getirme

Aslında çoğu kişinin yanlışlıkla bile olsa numaraları silme durumu başına gelmiştir. Telefondan silinen numaraları geri getirme gibi bu durumları bazen kendi hatamız olsa da bazen bir yazılım güncellemesiyle de istemimiz dışında gelişen bir hata sonucu son kaydedilen kişileri göremeyebiliriz. Şimdi silinen rehberi geri getirme durumlarda nasıl bir yöntemle sorunu giderebiliriz adım adım anlatacağız.

Silinen Rehber Geri Getirme

Dilerseniz android telefon kullanıcısı olun veya iPhone sahibi olun rehberinizi mutlaka yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz. Rehberden silinen numarayı bulma her iki kullanıcı sistem içinde oldukça basittir. Silinen numarayı geri getirme yöntemi oldukça fazla sorulan sorulardan birisidir. Bizlerde bu nokta da akıllı telefonlar için silinen kişileri geri getirme yönteminden bahsedeceğiz.

Android Telefon için Silinen Numaraları Geri Getirme Yöntemi

Android bir telefona sahipseniz hangi model veya marka telefon kullanırsanız kullanın silinen kişileri geri getirme yöntemi çok basittir. Google hesabınız yardımıyla senkorize olan rehberinizi, kendi bilgisayarınız ile Google hesabınıza giriş yapmanız halinde silinen numara bulma şansını elde edebilirsiniz. Bunun için izlenecek yollar çok kolaydır.

Google kişiler sayfasından profil resminizin olan sayfasına tıklayın. Sonrasında kişileri geri yükle seçeneği ile rehberinizi kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Hemen hemen 1 aya kadar kaydettiğiniz tüm numaraları bulma şansına sahip olabilirsiniz. Geri yükle seçeneği ile çok kısa bekleme sonrasında kişileriniz rehberinize tekrar düşmektedir.

Not olarak şunu da belirtelim, Gmail üzerinden de kurtulabilirsiniz. Bunun için Google hesabınız ile bağlantılı olması gerekmektedir. Yanı kişileri Google’a göndermiş olmalısınız.

iPhone’da Silinen Numaraları Geri Getirme

Iphone silinen numarayı bulma yöntemi de android kadar basittir. Silinen numarayı bulma için silinen rehberi yerine iCloud yardımıyla kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. ICloud’u silinen numaraları geri getirme uygulaması olarak bile kullanabilirsiniz.

Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmından iCloud’a girmelisiniz. Sonrasında kişiler seçeneği kapalı değilse bunu kapatmalısınız. Çıkan uyarı ile iPhone’umda tut seçeneğine tıklamalısınız. Sonrasında kapattığınız kişileri açık konuma getirmelisiniz. Ardından çıkan uyarı ekranına birleştir diyerek rehberinizi kolaylıkla geri getirebilirsiniz.

Ayrıca bunlar dışında isterseniz bilgisayarınızdan iCloud’a girerek de bu işlemi yapabilirsiniz. Şöyle ki iCloud hesabınız ile kişilere göz atabilir, düzenleyebilir hatta vCard formatıyla bilgisayarınıza da yedekleyebilirsiniz Hatta kaybolan verileri geri getirebilirsiniz. iPhone silinen numarayı bulma yöntemi de bu şekildedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here