Ana sayfa Haber Mobil Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

0
Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bu makaklemizde siz değerli okurlarımıza Turkcell rehber yedekleme nasıl yapılacağını bahsetmeye çalışacağız. Ayrıca Turkcell fotoğraf yedekleme nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız.

Turkcell Numara Yedekleme

Akıllı cihazlardan bu en önemli detaydır. Çünkü cihazların başına herhangi bir sorun gelebilir. Böyle sorunlar da tabii ki cihaz içerisinde ki rehberi silmektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaştığınız zaman Turkcell firması Turkcell telefon yedekleme imkanı sunmaktadır. Peki o zaman Turkcell telefon ve rehber yedekleme nasıl yapılır? Detaylarıyla anlatalım. İşte detaylar..

Lifebox ile Turkcell Rehber Yedekleme

Android veya İOS işletim sistemi olan cihazlar Google Play veya App Stroe yardımıyla Libox uygulamasını indirebilirler. Lifebox, Turkcell yedekleme uygulamasıdır. Bu sayede telefonunuz içinde bulunan rehberiniz uygulama deposuna yedeklenmektedir. Dolasıyla cihazınız içinde ki herhangi bir verinin kaybolması halinde Lifebox programından faydalanarak tüm verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Lifebox sadece rehber değil Turkcell fotoğraf yedekleme işlemini de gerçekleştirebilmektedir. Böylece hem belgeleriniz hem rehberiniz hem de fotoğraflarınız güvenli bir şekilde telefonunuzda yedeklenmektedir.

Rehber Kaydetme

Turkcell hattı kullanıcıları telefonuna yeni insanları kaydetme işlemi yaparken aynı zaman Sim karta yedekleme işlemini de gerçekleştirebilirler. Turkcell numara yedekleme ile rehber kısmına kişi ekleme sırasında ayarla menüsünden sim kart seçeneğini seçerek yedekle işlemini de gerçekleştirmiş olacaksınız. Böylece herhangi bir nedenden dolayı rehberinizde numaraların kaybolması halinde rehber yedekleme Turkcell sayesinde eskisi gibi geri yüklenmektedir. Dolayısıyla Turkcell yedek rehber ile tüm kişilerinizi garantiye almış olacaksınız.

Turkcell Numara Yedekleme Uygulamaları

Android işletim sistemlerinde hazır ve yüklü bir şekilde olan Dropbox veya Google Drive gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz. Bu programlarda telefon içerisinde ki herhangi rehber, veri veya fotoğraflarınızı rahatlıkla yedeklemektedir. Ayrıca sadece Android değil, Apple işletim sistemi kullanıcıları da iCloud adı altında olan yedekleme programını kullanabilirler. Bunun için iCloud uygulamasından hesap açmaları yeterli bir alternatif olacaktır.

Google Drive uygulamasını da kullanmak için, Gmail üzerinden hesap açarak uygulamaya rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Google Drive’de cihaz içerisinde ki uygulamalara erişerek, telefonunuzda tüm rehberi yedeklemektedir ve geri yükleyebilmektedir.

Turkcell İçe ve Dışa Aktarma

Turkcell hat kullanıcıları içe ve dışa yöntemlerini de kullanabilirler. Sım kart aktarması için Rehber kısmında ayarlar seçeneğine tıklayın. Ardından bu kısımdan tüm kişi listenizi sım kartına aktarabilirsiniz böylelikle o kısımda rehberiniz yedeklenmiş olacaktır. Diğer yöntemler dışında bu yöntemle de kolaylıkla işleminizi halledebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here