Yeni Bilgisayarınıza Yüklemeniz Gereken 10 Uygulama

Yeni Bilgisayarınıza Yüklemeniz Gereken programlar hangileri? Bilgisayara yüklemeniz gereken tamamen ücretsiz ve Türkçe 10 uygulama.

Yeni Bilgisayarınıza Yüklemeniz Gereken

Mobil cihazları fazlası ile kullanıyor olsakta, PC’ler hayatımızda vazgeçilmez bir öneme sahip. Bu yazımızda sizlere, Yeni Bilgisayarınıza Yüklemeniz Gereken 10 Uygulama hangileri onları listeliyoruz.

Listedeki programların en büyük ortak özellikleri tamamen ücretsiz Türkçe uygulamalar olmaları.

Programları Ninite.com üzerinden hızlı bir biçimde bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz (“CCleaner” ve “Macrium Reflect Free” Ninite.com da bulunmuyor. Yüklemek için resmin altındaki “Download” butonuna tıklayınız).

Ninite’yi daha önce duymayanlar için kısa bilgi verelim; listeden yüklenmesini istediğiniz programları seçiyorsunuz, site size özel bir “exe” dosyası yaratıyor. Bu “exe” dosyasını bilgisayarınıza indirip çalıştırırsanız, seçtiğiniz programların en son sürümlerinin bilgisayarınıza otomatik olarak indirilip, hızlıca yüklendiğini görebilirsiniz.

 

1. 7-Zip

Bilgisayarınızda bulunan sıkıştırılmış dosya türlerini (.zip, .rar, 7zip vs) açmanızı sağlayacak, hızlı ve stabil çalışan 7-Zip programı ile başlayalım. Bir arşiv açma programından bütün beklentilerinizi fazlası ile gerçekleştirecektir.

yuklenmesigerekenprogramlar_1

 

2. AVG

En iyi ücretsiz virüs programı olan AVG ile, bilgisayarınıza bulaşabilecek virüslere karşı koruma kalkanı edinebilirsiniz.

yuklenmesigerekenprogramlar_2

 

3. CCleaner

Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silinmesine yardımcı olan program sayesinde; haftada en az bir kere yapacağınız temizlik ile sistem yükünüzü biraz olsun hafifletmiş olacaksınız.

yuklenmesigerekenprogramlar_3

Download

 

4. Google Chrome

Browser olarak Dünya’nın en çok kullanılan İnternet Tarayıcısı olan Google Chrome’yi öneriyoruz.

yuklenmesigerekenprogramlar_4

 

5. Google Drive

Google’ın bulut depolama alanı olan Google Drive, bizlere 15 GB lık ücretsiz bulut depolama alanı sunuyor. Mobil cihazınıza ve bilgisayarınıza tanımlayacağınız Google hesabınız ile; mobil cihazınız ile çektiğiniz resimlere saniyeler içinde bilgisayarınızdan ulaşmanız mümkün. Ayrıca önemli bilgilerinizin yedeğini de bulut depolama alanınızda saklayabilirsiniz.

yuklenmesigerekenprogramlar_5

 

6. Macrium Reflect Free

Bilgisayarınızda her zaman işler yolunda gitmeyebilir. En kötü durumu düşünerek mutlaka belirli periyotlar ile dosyalarınızın yedeğini almanız gerekiyor. Bu iş için en iyi programlardan biri olan Macrium Reflect, size bir yedekleme programının yapabileceği her şeyi sunmaya kararlı.

yuklenmesigerekenprogramlar_6

Download

 

7. Malwarebytes

İnternet üzerinden ya da bir flash disk ile gelebilecek tehditleri sistemi fazla yormadan önleyebilen, en zor sorunların bile üstesinden başarı ile gelen, kullanıcılarının hayran olduğu program ile tanışın.

yuklenmesigerekenprogramlar_7

 

8. Open Office

Open Office, yüzlerce dolar verip Microsoft’un Office paketini almak istemeyenler için en iyi alternatif olacaktır. İçinde bulundurduğu Ofis yazılımları ile size kusursuz bir deneyim yaşatacak. Ayrıca PDF dosylaranızı da sorunsuz bir biçimde görüntüleyebilirsiniz.

yuklenmesigerekenprogramlar_8

 

9. Skype

PC’niz için en popüler anlık mesajlaşma yazılımı olan Skype bilgisayarınızda olmazsa olmaz bir program. Aynı zamanda satın alacağınız kontörler ile uluslararası görüşmelerinizi uygun fiyata yapabilirsiniz.

yuklenmesigerekenprogramlar_9

 

10. VLC

Bilgisayarınızdaki video dosyalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için VLC kullanabilirsiniz. Codec ve Altyazı desteği de sunan program beklentilerinizin çok ötesinde.

yuklenmesigerekenprogramlar_10


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz