Whatsapp msgstore.db.crypt12 Dosyası Nasıl Açılır?

Whatsapp-msgstore.db.crypt12

Bugün whatsapp database yani yedekleme dosyası olan crypt12 dosyasını anlatmaya çalışacağız. Ayrıca crypt12 dosyası nedir ve msgstore.db.crypt12 nasıl açılır soruların yanıtlayacağız.

Crypt12 Dosyası Nedir?

Genellikle akıllı telefonlarda mesajlaşmak için kullanılan Whatsapp uygulamasının bir veri tabanı dosyasına Crypt12 deniyor. Mesajlaşma esnasındaki konuşmalar veri tabanında bir dosya şeklinde saklanıyor. Ayrıca dolayısıyla Crypt12 dosyası okuma ve diğer bir ismi ile yedekleme işlemine girerek görevini yapıyor.

Whatsapp Üzerinden Yedek Crypt12 Açılması

Kullanmış olduğu eski Whatsapp sohbetinin yaparak geriye dönük sohbetlerinizi okuyabilirsiniz. Bu dosyayı hem bilgisayarınızdan hem de telefonunuzdan açarak görebilirsiniz.

Yedeklenmiş Whatsapp Dosyasını Bilgisayarda Okumak

Kullanıcılarının çoğu daha önce yapmış olduğu sohbetleri Google Drive’a yüklerler. Hatta bu uygulama sohbeti yedeklemek isteyen kişi zaman aralıklarını sorarak asla, sadece, günlük, haftalık, aylık gibi seçenekleri sunuyor. Bu sohbetleri okumak için Crypt12 dosyası nasıl açılır sorusunun cevabını vermemiz gerekiyor.

Bilgisayarda okumak için şunları yapmanız gerekiyor;

  • Dosyayı açmak için Whatsapp viewer programınızı bilgisayarınızın masaüstüne kurmanız gerekiyor.
  • Telefonunuzun USB bağlantısını bilgisayarınıza takınız.
  • Bilgisayarınızdan cryp12 dosyası açma için Whatsapp bölümünden klasöre giriniz ve sonra Databases klasörü yardımıyla msgstore db crypt12 adlı dosyayı bilgisayarınıza kopyalama yapınız.

Bu şekildeki yaptığınız uygulamalar ile bilgisayarınıza sağlıklı bir şekilde kopyalama yapabilirsiniz.

Whatsapp Crypt12 Msgstore Kullanımı

Anahtarınızı ve veri tabanınızı telefondan alınız. Daha sonra şeklindeki Whatsapp uygulamanızın adımlarını takip ediniz. Sonra msgstore.db.cryp12 nasıl açılır klasördeki msgstroe.db.cryp12 seçiniz.

Whatsapp Android Crypt12 Açılması

Whatsapp uygulamasını android telefonlarda kullanan kişiler için crypt12 dosyası açma android sorusuna cevap vermek istiyoruz. Android uygulamaların desteklediği sürümlerin içerisinde crypt12 dosyası bulunur. Sohbetlerinizi bilgisayarda görüntüleyiniz. Sonra txt. html. json dosyasına aktar deyiniz.

Whatsapp Crypt12 Bilgisayar Üzerinden Görmek

Günümüzdeki Whatsapp kullanıcıları sohbetlerini daha sonra okumak için saklıyorlar. Daha sonraki

crypt12 dosyası telefondan nasıl açılır uygulamasına erişmesi için belli adımları takip etmesi gerekiyor. Whatsappviewer yazılımının telefonunda olması gerekiyor. Bu yazılımın size gösterdiği adımları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Crypt12 Sohbetlerini Okuma Önemi

Whatsapp uygulamasını kullandığında ve eski olan sohbetlerinizi msgstore.db.crypt12 okuma yapmak istediğiniz zaman eskiye dönük önemli bilgileri hem görmüş olursunuz. Hem de bazı önemli olaylar karşısında bir yardım alarak o önemli olan olayı gereken kişiye bilgi olarak vermiş oluyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz